خرید پیاز زعفران

پیش فروش پیاز زعفران باغبوم به قیمت سال ۱۳۹۹ آغاز شد ...

خرید پیاز زعفران

پیش فروش پیاز زعفران باغبوم به قیمت سال ۱۳۹۹ آغاز شد ...

خرید پیاز زعفران

باغبوم، پیاز زعفران را از مرغوب‌ترین مزارع تهیه کرده، آن را به تایید جهاد کشاورزی و پژوهشکده ملی زعفران می‌رساند. سپس برای مصارف مختلف آن را تفکیک می‌کنند. جهت انجام مشاوره و خرید با ما در ارتباط باشید.

محصولات

چرا باغبوم؟؟

نظرات مشتریان

جهت مشاوره و خرید در ارتباط باشید:

با خیال راحت بخرید ...

باغبوم ، بر اساس صداقت و اخلاق حرفه ای ، متعهد است که پیاز زعفران را به بهترین شکل به دست خریداران برساند. کیفیت استاندارد پیاز، صحت و سلامت محصول، قرارداد کتبی و پشتیبانی از ارزش‌هایی است که باغبوم به آن پایبند است.

لطفا اطلاعات خودتان را وارد نمایید تا لینک قرارداد برای شما ارسال شود.

ماشین حساب زعفرانی

میزان هزینه و پیاز مورد نظرتون رو حساب کنید
مساحت *
سن مزرعه *
استان *

مقدار پیاز مورد نیاز:

۰ کیلوگرم

میزان هزینه اولیه:

۰ تومان

میزان بازدهی:

۰ کیلوگرم

برای دریافت جایزه ویژه، شماره تماس خود را وارد کنید:

سئوالات متداول

برداشت پیاز از اواخر خرداد آغاز می‌شود و از اول تیرماه ارسال پیاز انجام می‌شود.

ارسال پیاز زعفران بسته به حجم و وزن آن به وسیله پست، باربری (اتوبوس، وانت یا نیسان)، خاور و ده تن انجام می‌گیرد.

پیاز ارسالی در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ موجود است. وزن پیاز نیز از ۵ گرم تا ۳۰ گرم موجود است. کارشناسان باغبوم با توجه به نوع کشت سنتی، گلخانه‌ای و کاشت در منزل پیاز با بازدهی مناسب را ارسال می‌کنند. همچنین شما در هنگام خرید می‌توانید نیاز خود را مطرح نمایید تا برایتان ارسال شود.

کلیه پیازهای زعفران که از مجموعه باغبوم خریداری می‌شود دارای استاندارد جهاد کشاورزی و پژوهشکده ملی زعفران می‌باشد.

عاری از کنه و قارچ باشد

از مزارع جوان تهیه شود

دارای پوشال محافظ باشد

برداشت از اقلیم مناسب

قبل از خرید هر محصولی باید اطلاعات کاملی داشته باشیم تا بتوانیم بهترین محصول را به بهترین قیمت خریداری کنیم. در این مقاله ما قصد داریم اطلاعاتی را که برای قیمت و خرید پیاز زعفران خوب و مرغوب در شهرهای شیراز ، اصفهان ، تهران ، کرج و تربت حیدریه نیاز دارید در اختیار شما بگذاریم. قبل از اینکه اطلاعات کامل در مورد اینکه پیاز زعفران را از کجا بخریم؟ یا اینکه پیاز زعفران را از کجا تهیه کنیم؟ در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد، پیشنهاد مجموعه باغبوم این است که اطلاعات کامل، جامع و دقیقی که راجع به پیاز زعفران است را مطالعه‌ای بفرمایید. این اطلاعات قطعا کمک شایانی به خرید بهتر شما خواهد کرد. همراه باغبوم باشید …

 

کلیک تماس برای خرید پیاز زعفران

 

پیاز زعفران

ابتدا باید بدانیم اصلا پیاز زعفران چیست؟ به پیاز زعفران همان بنه یا کرم زعفران هم گفته می‌شود، اما بسیاری پیاز زعفران را با عنوان بذر زعفران می‌شناسند. پیازهای زعفران در حقیقت ریشه‌های زعفران به شمار می‌آیند که عامل اصلی رویش گل‌های زعفران هستند. در واقع بدون پیاز زعفران رویش گل زعفران غیر ممکن است.

 

پیاز زعفران به چه شکل است؟ – شکل پیاز زعفران

 1. پیاز زعفران معمولا تخم مرغی شکل است.
 2. بسته به قطرِ ابتدا، انتها و وسطش می‌تواند دایره‌ای شکل یا بیضی شکل باشد.
 3. همچنین پوشال قهوه‌ای رنگی به دور پیاز زعفران پیچیده شده است که در برخی گونه‌ها بسیار فشرده و در برخی گونه‌های دیگر کم‌تراکم است. نکته: پوشال پیاز زعفران را در برابر سرما و گرما حفظ می‌کند.
 4. همچنین پوشال وزن پیاز زعفران را افزایش می‌دهد.  (به این نکته در هنگام خرید پیاز زعفران توجه کنید).

پوشال زعفران، رطوبت را جذب می‌کند و در مواقع گرما را به پیاز داده و باعث حفظ گیاه در برابر گرما و خشکی خاک می‌شود. با جدا کردن این الیاف پوشالی می‌توانید رنگ سفید پیاز را مشاهده کنید.

شکل زیر نشان دهنده پیاز زعفران سالم و مرغوب است.

پیاز زعفران مرغوب

آیا میان بذر زعفران و پیاز زعفران تفاوتی است؟

پاسخ این سوال خیر است. همانطور که در بالاتر گفتیم بذر زعفران همان پیاز زعفران است و هیچ تفاوتی با پیاز زعفران ندارد اما بعضی با تفسیر غلط این دو (پیاز زعفران و بذر زعفران) را از هم جدا می‌دانند.

شناخت پیاز زعفران

انتخاب پیاز زعفران یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های فرایند کاشت و بهره‌برداری از محصول زعفران است که اگر در انتخاب پیاز زعفران دقت و وسواس لازم به خرج داده نشود می‌تواند ضررات جبران ناپذیری به بار بیاورد چرا که سرمایه اصلی کشت زعفران، پیاز آن است. هر پیاز زعفران مسئول به بار آوردن چندین جوانه گل زعفران است. در دنیا شاخص‌های متفاوتی برای انتخاب پیاز زعفران و تعیین نوع پیاز زعفران وجود دارد که ما در اینجا اصلی‌ترین آنها را بر شمردیم.

 پیاز زعفران برحسب شاخص بین المللی
 • پیاز در هنگام خرید نباید بیش از ۲ درصد جوانه زده باشد.
 • پیاز باید عاری از هر گونه ناخالصی فیزیکی (مانند خاک، گل و …) باشد.
 • جوانه انتهایی پیاز زعفران باید سالم باشد.
 • پیاز می‌بایست عاری از نشانه‌های کنه و قارچ باشد.
 • پیاز‌های زعفران می‌بایست در زمان کاشت با سموم قارچ‌کش و کنه کش مناسب ضدعفونی شده باشد.
 • پوشینه‌های اولیه پیاز زعفران در هنگام عرضه باید سالم باشند.
 • یک نکته مهم در انتخاب صحیح پیاز زعفران نژاد آن است در حال حاضر خراسان رضوی و جنوبی سطح کشت وسیعی از زعفران دارند اما می‌توان گفت بهترین نژاد پیاز زعفران متعلق به منطقه زاوه واقع در خراسان رضوی است.

وزن پیاز زعفران در هنگام خرید یکی از اصلی‌ترین ملاک‌های انتخاب آن است زیرا اگر وزن پیاز زعفران به هر دلیلی غیر قابل قبول باشد مطمئنا بازده مزرعه زعفران شما به حداقل کاهش می‌دهد. اما چه وزنی می‌تواند قابل قبول باشد؟ در ادامه مقاله پاسخ این سوال مهم را خواهید یافت.

وزن پیاز زعفران چقدر باشد؟

اندازه و وزن پیاز زعفران برای کشاورزان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. شاید تصور کنید که مهم است که پیاز زعفران را از کجا بخریم؟ اما در این مورد این مسئله به خود شما باز می‌گردد و دید کارشناسی و نیازتان. مسلما مراکز فروش پیاز زعفران انواع و اقسام این پیازها را دارند اما شما باید اطلاعات دقیقی داشته باشید. زیرا شکل و وزن پیاز با میزان بازدهی آن در ارتباط است. میزان متوسط و مناسب وزن پیاز زعفران بین ۸ تا ۱۳ گرم است. در نتیجه با استفاده از پیازهای متوسط و ریز مقدار بذرهایی که در واحد سطح زمین کشت می‌شوند بیشتر از زمانی است که پیازهایی درشت‌تر با متوسط وزنی ۱۵ الی ۲۰ گرمی کشت می‌شود. اهمیت این مسئله از سال سوم کشت به بعد آشکار شده و باعث افزایش پنجاه درصدی محصول در سال سوم و سال‌های پس از آن می‌شود.

وزن پیاز زعفران مناسب کشت

چگونه وزن پیاز را از روی شکل آن تشخیص دهیم؟

تشخیص وزن پیاز زعفران از روی شکل امری است که فقط از افراد با تجربه و خبره بر می‎آید که در زمینه زعفران فعالیت مستمر و مداوم داشته‌اند. این افراد تجارب خود را با ما در میان گذاشتند و ما برای شما عزیزان در مقاله‌ای کاملا مجزا این موضوع را به صورت کاملا تصویری شرح داده‌ایم.

بررسی اندازه پیاز زعفران رو به طور کامل با تصویر

پیاز زعفران با دو درصد جوانه فعال

عوامل تعیین کننده قیمت در خرید پیاز زعفران

پیاز زعفران برای ایران یک محصول حیاتی و می‌توان گفت حتی استراتژیک است. صادرات پیاز زعفران به دلیل حفظ ذخایر ژنتیکی کشور مدتی است که ممنوع شده است. اما باز هم عوامل مهمی بر روی قیمت آن تاثیر می‌گذارند از جمله این عوامل:

 1. ممکن است پیاز زعفران دارای خاک باشد و یا نباشد.
 2. وزن پیازچه زعفران سبک باشد یا سنگین.
 3. منطقه پیازی که زعفران کشت شده است نیز روی قیمت پیاز زعفران تاثیر دارد.

با تمامی این‌ها نمی‌توان قیمت دقیق و مشخصی را عنوان کرد اما محدوده قیمت پیاز زعفران در سال ۹۸ از کیلویی ۴ تا ۶ هزار تومان شروع شد و تا ۱۵ هزار تومان ادامه داشت. قیمت دقیق پیاز زعفران در سال ۱۳۹۹ حدودا بین ۳۵۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان است اما برای اطلاع از قیمت دقیق پیاز زعفران به کانال تلگرام باغبوم مراجعه کنید. همچنین مشاورین باغبوم به صورت شبانه روزی پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند.

عوامل دیگری که در قیمت پیاز زعفران تاثیر گذارند

با اینکه صادرات پیاز زعفران ممنوع است اما با توجه به اینکه صادرات خود زعفران ممنوعیتی ندارد، هر گونه تغییر قیمت در زعفران موجب تغییر قیمت پیاز آن  می‌شود.

عوامل تاثیرگذار در قیمت زعفران

 • نوسانات نرخ ارز
 • تقاضای جهانی و داخلی زعفران که مستقیما بر روی قیمت پیاز زعفران تاثیر می‌گذارد.
 • عرضه زعفران
 • قوانین و مقررات
 • تعرفه‌های گمرکی کشورهای وارد کننده زعفران
 • میزان عرضه کشورهای رقیب در بازار

ویژگی‌های پیاز زعفران مرغوب

پیاز زعفران مرغوب باید عاری از آفت، کرم خوردگی و پوسیدگی باشد زیرا باید از این نوع پیاز یک زعفران مرغوب و درجه یک برداشت کرد. از این رو برای احداث مزرعه جدید زعفران باید بهترین نوع پیاز اصلاح شده را جهت کاشت در ایجاد و ترویج کشت مورد اهمیت قرار داد. پیازی که در مناطق گرمسیری کشت می‌شود از کیفیت بالایی برخوردار است و کشاورزانی که پیاز زعفران کشت می‌کنند مرتب باید آبیاری آن را انجام دهند. نکته بسیار مهمی که حائز اهمیت است این است که آبیاری پشت سر هم پیاز زعفران را نابود می‌کند و بر عکس اگر آب کافی به آن نرسد موجب می‌شود که پیاز از بین برود پس در آبیاری باید نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.

انواع روش کشت پیاز زعفران

به طور کلی برای کاشت پیاز زعفران دو راه داریم که اولی کشت زعفران سنتی و دومی کشت زعفران گلخانه‌ای است (البته که کشت زعفران در خانه نیز امکان پذیر می‌باشد) . بسته به نوع آب و هوا، شرایط منطقه، میزان سرمایه اولیه و … برای کشت زعفران باید یکی از این دو راه را انتخاب و پیاز‌های زعفران را کشت کرد.

کشت پیاز زعفران به روش سنتی

در این روش چاله‌های کم عمق کنده می‌شود و در هر چاله به طور متوسط ۳_۶ پیاز زعفران ریخته، پیاز های زعفران را زیر خاک مدفون می‌کنند و حدودا اوایل مهر تا اواخر آبان، آبیاری زمین شروع می‌شود. بعد از حدود یک ماه محصول آماده برداشت و جمع آوری است.

کاشت زعفران

بیشتر بخوانید: روش کشت زعفران سنتی کاملا تصویری

گل‌های زعفران چگونه می‌روید؟

پیازهای‌ زعفرانی که در عمق ۲۵ – ۳۰ سانتی‌متری زمین کاشته می‌شود وظیفه تولید گل زعفران را دارند، پیاز زعفران بسیار مقاوم در برابر سرما و گرما بوده و از طریق پوشال‌هایی که اطراف پیاز را در برگرفته در مقابل نوسانات دمایی مقاوم می‌شود.

پوشال‌های اطراف پیازچه در تابستان قسمتی از رطوبت آخرین آبیاری زعفران را به خود جذب می‌کنند و این رطوبت را تا مدت زیادی در خود حفظ می‌کنند و از این طریق پیاز تا زمان بیدار شدن مجدد گیاه در مقابل گرمای تابستان، سالم نگه می‌دارند.

روش کشت زعفران گلخانه‌ای

در واقع این یک روش دو مرحله‌ای می‌باشد به صورتی که اولین بار پیازهای زعفران در گلخانه محصول می‌دهند و دفعه دوم در زمین تغذیه می‌شوند. لازم به ذکر است در این روش پیازهای زعفران با وزن درشت‌‌تری انتخاب می‌شوند.

کشت زعفران در گلدان (خانگی)

زعفران را می‌توان در محیط و شرایط خانه مانند باغچه، پشت بام و یا در گلدان کشت کرد. بعد از کاشت زعفران در گلدان تا پنج تا شش سال نیاز به تعویض گلدان وجود ندارد، همچنین طریقه کاشت این گیاه در گلدان با شرایط کاشت گیاه در محیط باز و مزرعه متفاوت بوده، توجه به زمان کاشت، قرار دادن گلدان‌ها در محل مناسب و نحوه آبیاری ضروری است. برای آشنایی با نحوه کاشت زعفران در خانه و در گلدان با ما همراه شوید.

نکته: همچنین آموزش و هزینه کاشت زعفران در منزل نیز به طور کامل در باغبوم قرار داده شده است.

آب و هوای مناسب جهت کاشت و پرورش زعفران

زعفران گیاهی است گرمسیری و در نقاطی که آب و هوای معتدل داشته (دارای تابستان‌های گرم، خشک و آفتابی، پاییز و زمستان نسبتا ملایم) به خوبی رشد می‌کند و در این مناطق کاشت زعفران انجام می‌شود. لازم به ذکر است که این موضوع ممکن است در هر شرایط صادق نباشد زیرا احتمال دارد گیاه به صورتی با محیط سازگار شود چنانچه در همدان که در ردیف شهرهای سردسیری ایران است، زراعت و کاشت زعفران نتایج رضایت بخشی داده است.

پیاز زعفران تابستان فعالیت ندارد، دوره بیداری و فعالیت آن از حدود آبان تا اردیبهشت است و با شروع فصل گرما برگ‌هایش زرد شده و می‌خشکد و پیاز به خواب می‌رود پس زمین‌های گرم و خشک جای مناسبی برای کشت زعفران است.

پیاز زعفران را از کجا بخریم؟ (خرید پیاز زعفران)

یکی از خدماتی که مجموعه باغبوم ارائه می‌دهد تهیه و فروش پیاز زعفران مرغوب متناسب با آب هوای مزرعه خریدار می‌باشد. یک نکته‌ی مهمی که شما به عنوان علاقمند به کشت زعفران و قبل از خرید پیاز زعفران باید بدانید این است که نباید هر نوع پیازی را کشت کنید. در واقع فرآیند تکثیر پیاز و افزایش برداشت زعفران به آب و هوای مزرعه‌ای که پیاز از آن منطقه به مزرعه شما آمده است بستگی دارد.

مجموعه باغبوم با کادری مجرب مستقیم با کشاورزانی که ده‌ها سال در زمینه کشت زعفران تجربه دارند در ارتباط است و به صورت تخصصی در زمینه مشاوره کشت و پرورش زعفران فعالیت دارد.

 

فصل خرید پیاز زعفران

از مرداد ماه تا مهر ماه می‌توان به کاشت زعفران اقدام نمود. پس از کاشت پیاز زعفران در زمین به مدت ۷ ـ ۴ و در بعضی مناطق تا ۱۰ سال باقی مانده و محصول می‌دهد و از این نظر احتیاجی به کاشت مجدد زعفران در سال‌های بعد ندارد.

برای خرید پیاز زعفران ابتدا باید با اصول کشت پیاز زعفران آشنا شوید. همانطور که اشاره شد، با توجه به نوع کشتی که انتخاب می‌کنید (سنتی، گلخانه‌ای و یا خانگی) اصول کشت کمی تغییر می‌کند، از این رو، پس از انتخاب نوع کشت خود، نکات هر کشت را از طریق باغبوم مطالعه و سپس اقدام به تهیه پیاز زعفران بکنید. به علاوه هر زمان نیازمند مشاوره تخصصی باشید، باغبوم قدم به قدم همراه شما خواهد بود تا محصولی مرغوب را به عمل بیاورید.

مزیت خرید اینترنتی پیاز زعفران

پیاز زعفران در فصل‌های گرما مخصوصا تابستان قیمت زیادی پیدا می‌کند. بازار خرید و فروش آن داغ می‌شود چرا که این محصول در فصل تابستان از زمین خارج می‌شود. پیاز زعفران فروشی بر اساس فاکتور و معیار‌هایی که وجود دارد قیمت گذاری می‌شود و به فروش می‌رسد.

امروزه در تمام زمینه‌ها شاهد دخالت تکنولوژی هستیم. دخالتی که آسودگی و دقت را به همراه خواهد داشت. زمانیکه می‌خواهید پیاز زعفران خریداری کنید اولین سوالی که برایتان پیش خواهد آمد قطعا این خواهد بود که ” پیاز زعفران را از کجا بخریم؟ ” مسلما مغازه‌ای مشخص تحت عنوان پیاز زعفران فروشی در سطح شهر پیدا نمی‌شود!  از طرفی با توجه به قیمت بالای زعفران، روزانه افراد زیادی به جمع تولیدکنندگان زعفران می‌پیوندند. اما باغبوم این امکان را برای شما فراهم کرده است که از داخل منزل و با چند کلیک ساده، یا حتی یک تماس تلفنی، محصول مورد نظر خود را سفارش داده و در محل درخواستی بدون هیچ دردسری تحویل بگیرید.

نکته مهم در خرید از باغبوم این است که برای ارج نهادن به مشتریان خود پیازهای زعفران را با حدقل قیمت و به صورت بیعانه‌ای در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.