اولین میز تخصصی نوآوری و توسعه فناوری صنعت زعفران

اولین میز تخصصی نوآوری و توسعه فناوری صنعت زعفران با هدف بررسی وضعیت فعلی و چالش های حوزه نوآوری و توسعه فناوری در صنعت زعفران در یک بخش و ارائه راهکارهای سازنده و برنامه ریزی برای سال های آتی این حوزه با حضور مسئولین، شرکت‌های دانش بنیان و علاقه مندان به حوزه زعفران در تاریخ ۱۰ دی ماه برگزار می‌گردد.

شروع : ۲۳ دی ساعت ۹ | پایان: ۲۳ دی ساعت ۱۸:۳۰
رویداد به صورت رایگان 

سخنرانان رویداد

سخنرانان رویداد

این رویداد ویژه شماست...

  • صنعت معدن و تجارت
  • پارک های علم و فناوری
  • کشاورزان
  • تاجران فعالین حوزه زعفران
  • شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور
  • استارتاپ ها
  • نشان های تجاری مطرح
  • مراکز تحقیقاتی
  • جهاد کشاورزی

مجریان برنامه

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

صندوق نوآوری و شکوفایی

سازمان جهاد کشاورزی

پارک علم و فناوری خراسان رضوی

دبیرخانه اجرایی

شرکت توسعه ایده پردازان دایا (باغبوم)

دبیرخانه اجرایی

مجریان برنامه

دبیرخانه اجرایی

برنامه رویداد

در دو بخش اصلی برگزار می‌گردد:

بخش اول(ساعت ۹ الی ۱۲:۳۰)

بررسی وضعیت فعلی و چالش های حوزه نوآوری و توسعه فناوری صنعت زعفران

بخش دوم(ساعت ۱۵ الی ۱۸:۳۰)

ارائه راهکار و برنامه ریزی برای سال های آتی

هم‌اکنون برای شرکت در رویداد ثبت نام کنید:

سئوالات متداول

رویداد آنلاین در واقع برگزاری رویداد در فضای آنلاین و بر بستر اینترنت است. سخنران در ساعت و تاریخ مشخصی بر پشت سیستم قرار می‌گیرد و با اشتراک گذاری تصویر و یا صدا و یا فایل های خود اقدام به برقراری ارتباط با شرکت کنندگان خواهد کرد.

پخش زنده در واقع پخش آنلاین رویدادیست که به شکل حضوری در حال برگزاریست و برای استفاه از آن نیازمند فراهم کردن تجهیزاتی از قبیل دوربین و سه پایه و فیلم بردار و … خواهید بود. اما رویداد آنلاین کاملا در بستر وب برگزار می‌شود. شما و کلیه شرکت کنندگان رویداد شما در تاریخ و ساعتی که مشخص کردید، آنلاین خواهند شد و در فضای مجازی امکان پرسش پاسخ و برقراری ارتباط خواهند داشت که در پخش زنده این امکان فراهم نیست.

برای شرکت در رویداد آنلاین یک دستگاه رایانه یا لپ‌تاپ، موبایل و یا تبلت متصل به اینترنت مناسب، وبکم و هدست کافی است. بهتر است برگزار کنندگان به جهت آپلود فایل از موبایل جهت برگزاری رویداد آنلاین استفاده نکنند تا تجربه بهتری داشته باشند..

برای برگزاری یک رویداد آنلاین کافی است سرعت لازم جهت ارائه سخنران فراهم شود. این سرعت متناسب با امکانات مورد استفاده در رویداد مانند صدا، تصویر و دسکتاپ بین ۵ KB/s تا ۵۰ KB/s متغییر خواهد بود. به بیان دیگر حداقل اینترنت ADSL 128 ضروری است. دقت داشته باشید برای ارایه محتوا سرعت آپلود اهمیت دارد.

بعد از ثبت نام در رویداد آنلاین، لینک شرکت برای شرکت کنندگان از نیم ساعت قبل از رویداد در پنل کاربری شما در بخش لینک های ورود قرار میگیرد.

بله، تیم پشتیبانی از ۲۴ ساعت قبل از شروع رویداد آماده رفع مشکلات از قبیل بلیت، دسترسی شرکت کنندگان به لینک وبینار، هزینه، تسویه حساب و … هستند. به این جهت با شماره ۰۹۱۵۸۳۶۲۹۸۶ و آی دی تلگرام @Baghboom_PR  در ارتباط باشید.

اتاق رویداد آنلاین شما نیم ساعت قبل از شروع رویداد فعال می‌شود.

بله، رویداد آنلاین توسط دبیر خانه ضبط می‌شود و لینک آن یک هفته/ماه/سال بعد از برگزاری برای شرکت کنندگان ارسال می‌شود.

بله ارتباط میان سخنران و شرکت کنندگان می تواند به صورت دو‌طرفه برقرار شده و همانند رویداد های حضوری امکان پرسش و پاسخ وجود دارد.

خیر، برای شرکت در رویداد آنلاین‌ محدودیت جغرافیایی وجود ندارد.