اخبار

باید با حمایت کشاورزان زعفران از دست مافیا خارج شود…

باغبوم به نقل از ایلنا این خبر را منتشر کرده است.

محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه زاوه و مه ولات ضمن انتقاد به برگزاری میز زعفران بدون حضور زعفران‌کاران گفت: نکته عجیبی است که بعد از سخنان مقام معظم رهبری معاون وزارت صنعت-معدن-تجارت(صمت) صحبت می‌کند و می‌گوید ما می‌خواهیم یک میز زعفران بگذاریم.

وی افزود: ۵ شهریور با معاون وزیر صمت تماس گرفتم و گفتم اگر می‌خواهید میزی بگذارید، جای زعفرانکار را خالی کنید و بگویید که زعفران‌کار کجای این میز بنشیند؟

نماینده مجلس با اشاره به اینکه زعفران‌کاران یک تشکل درست و حسابی ندارند، ادامه داد: معاون وزیر صمت به من می‌گوید شما آدم معرفی نکنید، یک تشکل معرفی کنید، من گفتم شما باید این تشکل را تاکنون به زعفران‌کاران می‌دادید تا آنگاه معرفی کنیم.

زنگنه بیان کرد: ما سازمان چای در کشور داریم و همه بدانند که چای تولید شده در کشور بین ۱۰ تا ۱۵ درصد نیاز داخلی کشور را تامین می‌کند. حال سئوال این است که چرا سازمان چای داریم و هر سال قیمت کف تعیین می‌کنند و از کشاورز چایش را می‌خرند، بعد در انبار می‌گذارند به طوری که در سال‌های گذشته چای را از کشاورز خریدند و آن چای‌ها در انبار‌ها پوسید و بعد به دریا ریختند.

وی تصریح کرد: زعفرانی که ما تولیدگر آن هستیم نه تنها ۱۰۰ درصد نیاز کشور را تامین می‌کند بلکه ۸۵ درصد آن صادر می‌شود.

نماینده مجلس تاکید کرد: آیا نباید سازمان زعفران در کشور داشته باشیم؟ این تبعیض ها است که کشور را به اینجا رسانده و مردم را اذیت می‌کند.

زنگنه اظهار کرد: ما از زمانی که وارد مجلس شدیم تلاش کردیم تا قیمت زعفران را در فصل برداشت افزایش دهیم و به ۲۰ میلیون تومان برای هر کیلو برسانیم و این روند در حال طی شدن بود، اما سیاست‌های غلط و تدبیر‌های نادرست در کنار فسادی مثل زد و بند و نفوذ مافیای موجود تا بزرگترین مراکز قدرت، زعفران را به چنین روزی رسانده است.

وی افزود: امروز ما ضمن تشکر از مقام‌ معظم‌ رهبری می گوییم زعفران حمایت نخواهد شد، مگر با حمایت زعفرانکاران و وحدت بین آنها و امیدواریم با حمایت زعفرانکاران بتوانیم زعفران را از دست یک جمع محدود مافیایی در بیاوریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *