اخبار

چرا قیمت زعفران ثبات نسبی خود را نسبت به سال گذشته حفظ کرده است؟ | ۱۲ بهمن

عضو شورای ملی زعفران از ثبات نسبی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۸ میلیون تومان است.

به گزارش باغبوم علی حسینی عضو شورای ملی زعفران  از ثبات نسبی طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل قیمت هر کیلو زعفران ۸ میلیون تومان و حداکثر ۱۵ میلیون تومان است.

او با اشاره به اینکه صادرات روند عادی خود را طی می‌کند، افزود: دولت تسهیلات جدیدی برای بازگشت ارز قائل شده که این امر در رونق صادرات تاثیر بسزایی دارد.

حسینی با اشاره به اینکه صادرات زعفران از رشد خوبی برخوردار است، بیان کرد: گرچه صادرات زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است، اما درصد دقیق آن را باید گمرک اعلام کرد.

عضو شورای ملی زعفران سطح زیر کشت زعفران را ۱۲۰ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: از مجموع ۱۲۰ هزار هکتار حداقل ۴۰۰ تن زعفران باید تولید شود، اما وزارت جهاد کشاورزی آمار رسمی تولید زعفران را اعلام نکرده است.

عضو شورای ملی زعفران در پایان تصریح کرد: با توجه به آنکه ایران بزرگ‌ترین تولیدکننده زعفران در دنیا به شمار می‌رود، اما بخش اعظم صادرات توسط کشور‌های واسط انجام می‌شود، در حالی که هرسال با شناسایی مصرف کنندگان خارجی، تعدادی به خریداران مستقیم اضافه می‌شوند که با این وجود منافع به کشور خودمان باز می‌گردد.

خبر چرا قیمت زعفران ثبات نسبی خود را نسبت به سال گذشته حفظ کرده است؟ – ۱۲ بهمن ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *