آموزشی, پیاز زعفران

از کجا پیاز زعفران بخریم؟ – از کجا پیاز زعفران تهیه کنیم؟

از کجا پیاز زعفران بخریم؟ - از کجا پیاز زعفران تهیه کنیم؟

پاسخ به این سوال که از کجا پیاز زعفران بخریم؟ بسیار ساده و صریح است، پیاز زعفران را از مجموعه‌ها یا افرادی تهیه کنید که نیاز شما را به درستی درک کنند و تنها به فکر سود خود نباشند. باغبوم با درک درست نیاز بازار و دغدغه‌های کشاورزان این خدمت را به بهترین نحو انجام می‌دهد.

 

خرید پیاز زعفران باغبوم

خرید پیاز زعفران باغبوم

 

در نظر داشته باشید چندین شاخصه و پارامتر مختلف دیگر در خصوص پیاز زعفران وجود دارد که در ادامه بیان میکنیم. اگر همچنان در پی یافتن محصول هستید و می‌خواهید بدانید از کجا پیاز زعفران تهیه کنیم؟ به شاخص‌های زیر توجه نمایید:

  • وزن پیاز زعفران
  • سلامت پیاز زعفران
  • اقلیم کاشت پیاز زعفران
  • انتقال و جابه جایی پیاز زعفران

وزن پیاز زعفران

بحث وزن پیاز زعفران بسته به نوع کشت و بستر آن دارای اهمیت است. نوع کشت و بستر آن به این معنی است که کشاورز قصد دارد زعفران را به کدام یک از روش‌های کشت سنتی یا خاکی ، کشت گلخانه‌ای و یا کشت در منزل پرورش دهد.

این که برای هر کدام از بسترها و انواع کشت، پیاز با چه وزنی مناسب است، موضوع پر اهمیتی است. معمولا برای کشت خاکی یا سنتی (مزرعه) پیاز با سایز کوچک در اندازه بین ۵ تا ۱۰ گرم مناسب است. برای کشت گلخانه‌ای اندازه مناسب پیاز در حدود ۱۰ تا ۱۵ گرم است. در نهایت برای کشت در منزل پیاز مناسب دارای وزن در حدود ۱۵ تا ۲۰ گرم کاربرد خوبی از خود نشان می‌دهد.

سلامت پیاز زعفران

کنه، قارچ و آفات از مهم‌ترین معظلات  و مشکلات در سلامت پیاز زعفران است که هر چه کمتر باشد، مناسب‌تر است. سلامت پیاز زعفران را به راحتی می‌توان تشخیص داد. کافیست هنگام سفارش محصول یا در زمان تحویل کالای مورد نظر خود چند نمونه از پیاز‌ها را با دقت بررسی نمایید تا دچار مشکل نباشند.

راه دیگری که پیشنهاد می‌شود تا محصول بدون کنه، قارچ و آفت را دریافت کنید، بستن قرارداد یا تضمین است که از فروشنده و مجموعه‌های فروش دریافت خواهید کرد. شاید با خود بگویید که بستن قرارداد دلیل بر صحت کار و اصالت آن نیست و ممکن است با وجود قرارداد هم کیفیت محصول دریافتی مناسب نباشد.

برای اطلاع از اینکه بدانید از کجا پیاز زعفران بخریم؟ نیاز هست که به دو شاخص گفته شده توجه نمایید. همچنین در ادامه دو شاخص دیگر را نیز بیان می‌نماییم.

اقلیم کاشت پیاز زعفران

منطقه، خاک و آب و هوای که پیاز زعفران در آن عمل آمده است، از فاکتورهای تاثیرگذار کاشت است. موضوعی که برای خرید پیاز زعفران مرغوب باید به آن توجه نمایید این است که پیاز خریداری شده از نظر اقلیم با مزرعه شما نزدیک باشد.

معمولا هنگام خرید این موضوع از شما پرسیده می‌شود که مزرعه و بستر کاشت شما در کدام منطقه است، تا بهترین محصول را به شما پیشنهاد دهند. ناگفته نماند که اگر هنوز در پی یافتن پاسخ این سوال هستید که: از کجا پیاز زعفران تهیه کنیم؟ فکر نکنید بهترین پاسخ ، همان نزدیکترین محل فروش است. پاسخ شما بهترین و نزدیک‌ترین اقلیم به شرایط مزرعه شماست.

انتقال و جابه جایی پیاز زعفران

بعد از نهایی کردن خرید و هنگام ارسال شاخص مهم دیگری تاثیر بسیاری دارد که انتقال و جابجایی پیاز زعفران می‌باشد. در ادامه این پارامترها را بیان کردیم:

  • نوع بسته بندی پیاز‌های زعفران (معمولا کیسه)
  • زمان بیداری و خواب پیاز زعفران ( بیرون آمدن از خاک و به خاک سپردن)
  • عدم ضربه و تکان خوردن های متعدد محصول

چگونه پیاز زعفران مطمئن تهیه کنیم؟

دقت داشته باشید که مجموعه‌هایی که دارای قرارداد هستند اطمینان کیفیت و اصالت محصول را در خود دارند که همچین پیشنهادی را برای خریداران خود ارائه می‌دهند. همچنین نا گفته نماند که رضایت مشتریان و خریداران مهم‌ترین فاکتور حیات و ادامه کسب و کار فروشندگان است. تصور نمایید شما چند سال پیش از مجموعه‌ای خرید کرده‌اید که رضایت داشتید، حال نه تنها خود بلکه آشنایان و اقوام خود را به خرید از آن‌ها ترغیب می‌نمایید. بر عکس این موضوع را هم در نظر داشته باشید. اگر از خرید خود ناراضی باشید. نه تنها خود از آنجا خرید نمی‌کنید، بلکه به دیگران نیز پیشنهاد نمی‌کنید.

 اگر همچنان درگیر این موضوع هستید که از کجا پیاز زعفران بخریم؟ جواب شما بسیار ساده است : مجموعه باغبوم با توجه به اهمیت تمامی موراد مطرح شده در بالا آماده ارائه محصول پیاز زعفران با کیفیت و عقد قرارداد جهت تامین نیازهای شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *