اخبار

رونمایی از سامانه هوش مصنوعی حوزه زعفران در اردیبهشت ١۴٠۰ | ۱۷ بهمن

معاون طرح و برنامه خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران از راه اندازی سامانه تشخیص و بررسی ویژگی های ظاهری زعفران با استفاده از هوش مصنوعی طی سه ماه آینده در مشهد خبر داد.

به گزارش باغبوم و به نقل از ایلنا، سید احسان مصطفوی گفت: به منظور پیاده سازی طرح بررسی خواص ظاهری زعفران با استفاده از هوش مصنوعی ،جلسه ای با حضور نخبگان دانشگاهی به منظور جمع بندی اقدامات انجام شده در این خصوص در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

وی ادامه داد: در صورت نهایی شدن این طرح که مراحل اجرای آن تاکنون با موفقیت رو به رو بوده است، تشخیص این سامانه ملاک قیمت گذاری زعفران خواهد بود و میزان اشتباه و خطا به حداقل ممکن خواهد رسید.

معاون طرح و برنامه خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران افزود: در این سامانه ابعاد زعفران، دو رنگ بودن، میزان پیچیدگی، میزان گرد، تیرگی یا روشنی رنگ، سرمازده بودن، میزان خامه، میزان زعفران سوخته، پرسی یا اتویی بودن، رشته های خمیده داشتن، پارسالی یا امسالی بودن، خشک یا تر بودن و سایر خصوصیات زعفران قابل سنجش و کمیت پذیر خواهد شد.

وی در پایان گفت: به علاوه در پروژه دیگری که پیوست این سامانه خواهد بود، عطر زعفران، با کمک شامه و بینی  الکترونیکی سنجیده و اندازه گیری خواهد شد.

خبر رونمایی از سامانه هوش مصنوعی حوزه زعفران در اردیبهشت ۱۴۰۰- ۱۷ بهمن ۹۹ – باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *