اخبار

نوآوران برتر چالش زعفران باخرز اعلام شدند | ۱۶ مرداد

نوآوران برتر چالش زعفران باخرز اعلام شدند

به گزارش باغبوم ، رویداد اختتامیه چالش زعفران باخرز ظهر ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ باحضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی و همچنین نوآوران و فناوران برتر این چالش برگزار شد. دبیر چالش زعفران باخرز در این رویداد با بیان اینکه هدف از برگزاری این چالش حل مسائل مناطق کمتر برخوردار با استفاده از ظرفیت های فناورانه و نوآور کشور است اظهار داشت: زعفران محصول استراتژیک شهرستان باخرز است و تیم چالش زعفران با شناسایی شبکه مسائل زعفران باخرز به دنبال ارائه پاسخ‌های نوآورانه و فناورانه برای حل آن‌ها بود.

حسین قشمی عنوان داشت: پس از بررسی ها مشخص شد مکانیزاسیون برداشت زعفران، نبود دستگاهی برای جدا کردن زعفران و دستگاه خشک کن سه مسئله و خلا فناوری زنجیره ی ارزش زعفران باخرز است که برای آنها باید پاسخ های فناورانه ارائه می شد. وی با تأکید بر لزوم حل مسائل کشور با استفاده از ظرفیت نخبگان گفت: بهار امسال فراخوانی به ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی و فعالان اقتصادی زعفران به منظور رسیدن به پاسخ های این مسائل اعلام شد که در نهایت بیش از ۵۰ طرح و محصول فناورانه حائز شرایط لازم برای حضور در این چالش شدند.

لازم به ذکر است که از بین ۵۰ محصول شرکت کننده در این چالش، ۸ شرکت دانش بنیان به مرحله نهایی و داوری راه یافتند و با ارائه طرح فناورانه خود درباره حل مسائل زعفران باخرز، در این مراسم از محصول خود دفاع کردند. و همچنین کشاورزان حاضر در جلسه نیز با بیان مشکلات و چالش های خود در مسیر تولید محصول ارزشمند زعفران از مسئولان و فناوران این عرصه درخواست رسیدگی به این مسائل را داشتند.

در پایان مقرر شد در روزهای آینده و با نظر هیئت داوران متشکل از طرفین تفاهم نامه، شرکت های برگزیده اعلام شوند و اسامی آنها در اختیار دبیرخانه قرار گیرد.

 

۱۶ مرداد ۱۴۰۰ – باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *