اخبار

نقش مهم زعفران در توسعه صادرات خراسان رضوی| ۷ دی

استاندار خراسان رضوی گفت: ساماندهی مشکلات بر سر راه توسعه و تجارت محصول زعفران در راستای اولویت‌های مدیریت استان قرار دارد.

به گزارش باغبوم و به نقل از ایسنا، محمدصادق معتمدیان در نشست مشترک با اعضای شورای ملی زعفران که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: زعفران یک محصولات استراتژیک در کشور و استان است که پرداختن به محصول زعفران از نظر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات برای مدیریت استان در اولویت قرار دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت این محصول و همخوانی آن با اقلیم استان، می‌طلبد که دستگاه‌های متولی در حوزه‌های توسعه صادرات، تامین زیرساخت‌های لازم و معرفی محصول به کشورهای مختلف حداکثر تلاش خود را انجام دهند.

معتمدیان خاطرنشان کرد: مشکلات بر سر راه ساماندهی توسعه و تجارت محصول زعفران را باید به صورت مشخص احصاء و با رایزنی با دستگاه‌های متولی آن‌ها را برطرف کنیم.

بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، گفتنی است در این جلسه تعدادی از فعالان حوزه تولید، فرآوری و صادرات زعفران به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون ظرفیت‌های استان در تولید و تجارت این محصول و مشکلات موجود در این زمینه پرداختند.

خبر نقش مهم زعفران در توسعه صادرات خراسان رضوی- ۷ دی ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *