اخبار

نخستین صندوق‌ کالایی کشاورزی کشور افتتاح شد | ۱۷ دی

یین افتتاحیه نخستین صندوق‌ کالایی کشاورزی کشور با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور برگزار شد.

به گزارش باغبوم و به نقل از خبرنگار ایلنا، این مراسم امروز باحضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار کشور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران، مدیران صندوق سرمایه‌گذاری طلای سرخ نوویرا، مدیر کل دفتر تعرفه، تدوین مقررات و استانداردهای بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی و جمعی از دیگر مدیران صندوق های سرمایه‌گذاری کشاورزی در ساختمان بورس کالا برگزار شد.

 در این مراسم حسن قالیباف، رئیس سازمان بورس کشور، بر استفاده از سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس به واسطه صندوق ها و شرکت های سبد گردان جهت حضور حرفه ای، تاکید کرد.

حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران نیز صندوق های کالایی کشاورزی را برای تسهیل معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالای ایران مهم دانست.

سید احسان مصطفوی، مبتکر سازمان مدیریت جهانی تولید و صادرات زعفران (OSEC) نیز گفت: قیمت‌‌گذاری زعفران و باقی محصولات کشاورزی همواره با چالش هایی روبرو بوده است. با عنایات ریاست سازمان بورس و باتوجه به تشکیل صندوق کالایی کشاورزی میتوان امیدوار بود که عمق بازار زعفران افزایش و به صورت یکپارچه قیمت‌گذاری شود زیرا بورس کالا یک نهاد مطمئن و قابل اعتماد در کشف قیمت کالاها در سطح کشور است.

وی همچنین افزود: جهت عمق بخشی به بازار زعفران پیشنهاد سازمان جهانی اوسک را مطرح کردیم که تشکیل اولین صندوق سرمایه‌گذاری محصولات کشاورزی با محوریت زعفران و با نماد نهال در بازار بورس، یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازهای آن است.

مصطفوی ادامه داد: پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری طلای سرخ نوویرا با نماد نهال با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق بازار صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس کالای ایران آغاز شده و پذیره نویسی این صندوق سرمایه‌گذاری تا شنبه، مورخ ۲۰دیماه، ادامه خواهد داشت.

وی گفت: از مزایای سرمایه گذاری در این صندوق سرمایه‌گذاری می‌توان به پایین بودن ریسک، معاف از مالیات بودن، امکان سرمایه‌گذاری بدون محدودیت و با مبالغ پایین اشاره کرد.

وی در پایان گفت: امید است راه اندازی صندوق سرمایه‌گذاری طلای سرخ نویرا با پشتوانه صندوق‌های کالایی کشاورزی بتواند آغازگر ورود سایر محصولات کشاورزی به بازار سرمایه و همچنین حل مشکلات قیمت‌گذاری محصولات کشاورزی بخصوص زعفران، طلای سرخ ایرانیان، باشد.

خبر نخستین صندوق‌ کالایی کشاورزی کشور افتتاح شد – ۱۷ دی ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *