اخبار

بهترین راه مقابله با سلاطین و مافیای بازار زعفران و زیره چیست؟| ۲۶ آذر

به گزارش باغبوم، حسین زینلی مجری طرح گیاهان دارویی وزارت جهاد کشاورزی ، تفکر نادرست، درست هدایت نکردن، سوء مدیریت و حاکم بودن تفکر سنتی در کشور را معضلی دانست که موجب شکلگیری گروهی از تجار شده است که سعی می‌کنند با ایجاد انحصار، محصولات را با قیمتی ارزان از کشاورزان خریده و سپس با افزایش قیمت به بازارهای داخل و خارج از کشور عرضه بکنند. زینلی با تاکید بر اینکه این انحصار در تمامی محصولات کشور و نه فقط در محصولات کشاورزی رخ داده است، تشکیل کنسرسیوم‌های جهانی و افزایش نظارت دقیق دولت و مجلس را بهترین راه مقابله با این گروه‌ها دانست.

این مباحث مطرح شده از سوی برخی افراد اجرایی متاسفانه سالهاست مطرح و تکرار می شود… صحبت هایی که عموما کلی گویی هستند و فاقد هیچگونه برنامه مشخص و برنامه عملیاتی هستند. این مافیا چه کسانی هستند که از آن دم می زنید ولی هیچگاه معرفی نشده اند؟ این مافیا و سلاطین چه کسانی هستند که بازار را دچار انحصار کرده اند و خون کشاورز را می مکند و تخلف می کنند؟ مافیا و سلاطینی که از سوی مسئولین مطرح می شود گویا صرفا موجودی خیالی به نظر می رسد تا مستمسکی برای عملکرد بدشان باشد و تقصیر نپذیرند.

می فرمایید به عنوان مثال دولت باید نظارت داشته باشد. خب برادر عزیز شما نماینده عالی دولت در وزارت جهاد کشاورزی هستید. شما باید اجرا کنید.‌‌. بیان این مطالب برای کشاورزانی که قدرت اجرایی ندارند و بارها هم اینگونه مطالب را شنیده اند و حفظ هستند و می دانند چه فایده ای دارد؟ نهیب و فریاد را باید بر سر خودتان بزنید که مسئولیت بر عهده دارید و از قبول مسئولیت اوضاع شانه خالی می کنید.

خبر بهترین راه مقابله با سلاطین و مافیای بازار زعفران و زیره چیست؟- ۲۶ آذر ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *