اخبار

مشکل ۱۸ ساله عوارض صادرات به هند و چین| ۱۲ بهمن

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران تاکید کرد: بیش از ۱۸ سال است که به دنبال برطرف شدن عوارض ورود زعفران به کشور‌های چین و هند هستیم، اما همچنان مشکل به قوت خود باقی است.

به گزارش باغبوم، میری اظهار کرد: زعفران از ایران به هنگ کنگ صادر و سپس از آن محل به صورت قاچاق وارد چین می‌شود، در صورتی که تعرفه‌ها برای عوارض ورود زعفران به آن کشور برداشته شود می‌توان زعفران را به صورت مستقیم وارد چین و هندوستان کرد و دیگر نیازی نیست تاجر افغانستانی زعفران را از ایران خریداری کرده و با برند افغانستان آن را به کشور‌های چین و هندوستان صادر کند.

او مانع دیگر در مسیر صادرات زعفران را پیمان سپاری ارزی دانست و افزود: این مانع باعث شده برخی صادرکنندگان به کلی صادرات این محصول را کنار بگذارند، اگر صادرات زعفران در سال ۱۳۹۷ را با سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ مقایسه کنید، میزان صادرات زعفران از طرف برخی صادرکنندگان تا ۷۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان زعفران ادامه داد: قوانین دست و پاگیر و آزاردهنده مانع بزرگی در مسیر صادرات بوده و این موضوع باعث شده است صادرکنندگان دیگر حاضر به صادرات نباشند و در نتیجه بازار‌های خود را از دست بدهند.

خبر مشکل ۱۸ ساله عوارض صادرات به هند و چین- ۱۲ بهمن ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *