حمایت حدود ۳ تن زعفران از کشاورزان خراسان جنوبی| 27 آذر - باغبوم
اخبار

حمایت حدود ۳ تن زعفران از کشاورزان خراسان جنوبی| ۲۷ آذر

تعاون روستایی خراسان جنوبی ازآغاز فصل برداشت زعفران تا کنون ۲ تن و ۸۰۰ کیلوگرم زعفران بصورت حمایتی از کشاورزان خریداری کرده است.

به گزارش باغبوم و به نقل از خبرگزاری برنا خراسان جنوبی،مدیر تعاون روستایی استان با بیان اینکه این خرید برای حمایت از کشاورزان و جلوگیری از وارد شدن خسارت به آن‌ها در پی کاهش شدید قیمت زعفران انجام می‌شود گفت: هم اکنون تعاون روستایی، زعفران کشاورزان را در دو لول نگین، کیلویی ۱۳ میلیون تومان و پوشال، کیلویی ۱۱ میلیون تومان خریداری می‌کند که حدود ۳ میلیون تومان در هر کیلوگرم، از قیمت بازار بیشتر است.

ضیائیان احمدی افزود: در تلاشیم ۲.۵ تن از زعفران خریداری شده از کشاورزان را به کشور‌های دُبی و هند صادر کنیم که این صادرات، ارزآوری خوبی برای کشور به دنبال خواهد داشت.
وی گفت: نصف زعفران خریداری شده‌ی امسال مربوط به شهرستان سرایان و مابقی مربوط به دیگر شهرستانهاست.
مدیر تعاون روستایی خراسان جنوبی افزود: درسال جاری با توجه به اطمینان کشاورزان به طرح خرید حمایتی و پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان در سال گذشته، استقبال کشاورزان نسبت به پارسال برای فروش زعفرانشان به تعاون روستایی، بیشتر است.
ضیائیان احمدی با بیان اینکه خرید حمایتی زعفران امسال تا ۳۰ آذر ادامه دارد افزود: در طرح خرید حمایتی پارسال، ۲.۵ تن زعفران در ۴ لول نگین، شبه نگین، پوشال مرغوب و معمولی، از کشاورزان استان خریداری شد که به قیمت مناسب و بعد از عرضه در بورس، برای صادرات به فروش رسید.

خبر حمایت حدود ۳ تن زعفران از کشاورزان خراسان جنوبی- ۲۷ آذر ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
سایدبار
فروشگاه

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟