اخبار

صحبت‌های مهندس رستمی، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه در مورد زعفران| ۱۹آذر

دو وزارتخانه مهم ما که متولی زعفران هستند یعنی جهاد کشاورزی و وزارت صمت اساسا سازمانی، مرکزی، دفتری یا میزی برای زعفران پیش بینی نکرده اند و در چارت شان وجود ندارد. مثلا ما سازمان چای داریم ولی سازمان زعفران نداریم. و برای آن در حال برنامه ریزی و فکر هستیم.

به گزارش باغبوم، بر خلاف مجموعه صادرکنندگان این محصول که هم به لحاظ حقیقی و هم حقوقی شخصیت های قوی هستند و توانسته اند اتحادیه صادرکنندگان تشکیل دهند و بنیان و اساس شورای ملی زعفران را عموما صادرکنندگان تشکیل بدهند ما در مورد تولید کنندگان زعفران هیچ اتحادیه قوی برای حمایت از تولیدکنندگان محصول نداریم.

مشکل دیگر زعفران خام فروشی است.یعنی نهایتا بسته بندی زعفران صادر می کنیم ولی هیچگونه اسانس گیری از زعفران نداریم.

چیزی حدود ۱۰ درصد زعفران در داخل کشور مصرف می شود.چرا ما نباید فکری کرده باشیم از گیاهی که هزاران خواص دارویی دارد و هزار مزیت دیگر که کارشناسان گفته اند و دارد ، اینقدر مصرف زعفران در کشور پایین باشد.

اگر ترویج و تبلیغ کنیم مصرف محصول زعفران را اساسا حتی نیازی به صادرات هم نداریم.یا حتی با صادرات می توانیم سطح زیر کشت بالاتری داشته باشیم.

اتحادیه تولیدکنندگان زعفران باید تنظیم کننده بازار زعفران باشند.نه صادرکنندگان عزیز ما.
در زنجیره ی تولید تا صادرات زعفران متاسفانه بخش تولیدکننده ما کمترین سهم و سود را می برد.و ارزش افزوده زعفران به کشاورز زعفرانکار ما نمی رسد.

نکته دیگر فرآوری زعفران است. محصول زعفران خام صادر می شود. ما مدرن ترین کارخانه فراوری زعفران با نام گلوبال زعفران را در تربت حیدریه ساخته ایم.دو سال فعال بوده و بعد تعطیل شده است.
طرف خارجی اسپانیایی که سرمایه گذار عمده و اولیه آن هست تعمدا آن را تعطیل کرده است.نفعش در این بوده که در اسپانیا این کار را بکند. قطعه ای از سانتریفیوژ کارخانه را که اسانس های زعفران را می گیرد با خودش باز کرده و موقع خروج از کشور با خود برده است. بخش خصوصی ما هم آن قطعه اصلی را ندارد تا کار فراوری را انجام بدهیم.
الان پس از ماه ها کشمکش ،سهامدار عمده کارخانه، طرف ایرانی شده است‌ و کارخانه را به بخشی اجاره داده اند و گفته اند ما بخش فرآوری و اسانس گیری را پی خواهیم گرفت. البته خود بنده هم با توجه به مشکلات حقوقی این شرکت که دارد در حالت بدبینانه چشمم آب نخواهد خورد این شرکت راه اندازی شود.

متاسفانه در صادرات هم رقابت منفی بین صادرکنندگان شکل می گیرد.پیشنهاد ما این بوده که کنسرسیومی از صادرکنندگان تشکیل دهیم و پایه ۵ ساله میزان صادرات هر صادرکننده را مشخص کنیم .هر صادر کننده سهم خودش را داشته باشد و از یک مرجع صادر شود..این زعفران را فقط با برند زعفران ایران صادر کنیم تا بتوانیم بازار جهانی را هم مدیریت کنیم.مدل آنچه در اُپک اتفاق می افتد.یعنی بتوانند گاهی با اقداماتی قیمت را بالا ببرند و تولید را کم یا زیاد کنند تا بازارجهانی را مدیریت کنند.

۹۷ درصد زعفران دنیا در ایران تولید و بازار جهانی با زعفران ایرانی می چرخد‌.به ۲۷ کشور هم صادر می کنیم. بعد این محصول به عنوان مثال به هند می رود و تحت عنوان تاج محل هند صادر می شود!!!! و یا در اسپانیا به نام های دیگر. تاکنون در مرکز تربت حیدریه ۱ تن زعفران حمایتی خریداری کرده ایم.

خبر صحبت های جدید مهندس رستمی، معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه در مورد زعفران در یک گفتگوی مجازی- ۱۹ آذر ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *