اخبار

راه اندازی گلخانه کوچک ۱۵۰ متری زعفران در قطر، پوشش خبری ۱۵۰۰ هکتاری| ۱۷ آذر

به گزارش باغبوم، یک تاجر قطری یک گلخانه کوچک ۱۵۰ متری برای شکت زعفران راه اندازی کرده است اما خبر آن و فیلم و کلیپ و عکس های ان به اندازه راه اندازی یک باغ معلق ۱۵۰۰ هکتاری در فضای عمومی جهان و ایران بانشر شده است!

خبرگزاری یورونیوز ضمن پوشش این خبر با تیتر اغواکننده “قطر تولید گلخانه‌ای زعفران، گرانترین ادویه جهان را کلید زد” نوشت: زعفران، گرانترین ادویه جهان، اغلب در آب و هوای سرد و در کشورهایی از جمله ایران و افغانستان کاشت و برداشت می‌شود، اما حالا یک تاجر قطری تصمیم گرفته تا با روش «هواکشت» در گلخانه کوچک ۱۵۰ متری پرورش زعفران را شروع کند. او امیدوار است که شکوفایی تجارت در نهایت به او اجازه دهد تا ۲۵ درصد از بازار زعفران مورد نیاز در قطر را تامین کند.

هدف ازراه اندازی این مجتمع کوچک و چنین تبلیغات رسانه ای پررنگی ، هرچه باشد ، یقینا تولید زعفران نیست !! بلکه تجارت زعفران است! در نرخ های فعلی نه تنها هیچ کشوری در دنیا نمی تواند با ما رقابت نماید؛ بلکه اساسا تولید زعفران صرفه اقتصادی نخواهد داشت. ما در حال حاضر زعفران را به بهایی کمتر از هزینه های تولید اش در اختیار دوستان مان در آنسوی مرزها قرار می دهیم !!

خبر راه اندازی گلخانه کوچک ۱۵۰ متری زعفران در قطر، پوشش خبری ۱۵۰۰ هکتاری- ۱۷ آذر ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *