اخبار

زعفران رتبه اول صادرات در خراسان رضوی| ۱۷ بهمن

زعفران همواره رتبه بالایی را در بین کالا‌های صادراتی خراسان رضوی به خود اختصاص داده و محصولی است که همیشه بیشترین ارزش صادرات غیرنفتی را نصیب خراسان رضوی کرده است.

به گزارش باغبوم و به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدرضا اورانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در مراسم افتتاح پروژه نماد بورس و انبار پذیرش شرکت تعاونی زعفران کاران وحدت خراسان رضوی در تربت جام، گفت: زعفران همواره رتبه بالایی را در بین کالا‌های صادراتی خراسان رضوی به خود اختصاص داده و محصولی است که همیشه بیشترین ارزش صادرات غیرنفتی را نصیب خراسان رضوی کرده است ، عمده زعفران جهان در خراسان رضوی تولید می‌شود و این محصول جای خود را در بازار‌های دنیا پیدا کرده است.

او افزود: ورود محصولات کشاورزی به بورس کالا مزایای زیادی دارد ازجمله به ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی، پرداخت سریع‌تر مطالبات کشاورزان و افزایش شفافیت و حذف دلالان از چرخه کشاورزی می‌توان اشاره نمود.

ورود محصولات کشاورزی به بورس

مرتضی حمیدی فرماندار تربت جام گفت:با ورود محصول کشاورزی به بورس علاوه بر کاهش قابل توجه نقش واسطه ها، رفته رفته از دادوستد‌های سنتی و بدون تضمین رها می‌شویم و معاملات در بستر الکترونیک به توسعه این بخش و افزایش بهره وری کمک می‌کند.

علیرضا عرفانی مدیر جهادکشاورزی تربت جام هم در این باره گفت: پروژه نماد بورس و انبار پذیرش شرکت تعاونی کشاورزان زعفران کار وحدت خراسان رضوی با ۱۰۰میلیارد تومان ضمانت نامه بانکی و گردش مالی سالیانه دو میلیارد تومان در بخش مرکزی تربت جام فعالیت خود را شروع کرد.

خبر زعفران رتبه اول صادرات در خراسان رضوی – ۱۷ بهمن ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *