پیاز زعفران

خرید و فروش پیاز زعفران بدون واسطه + به صورت اینترنتی با مشاوره رایگان

baghboom.online_shoping_safron_baghboom.com

پیاز زعفران  

پیاز زعفران در فصل های گرما مخصوصا تابستان قیمت زیادی پیدا می‌کند. بازار خرید و فروش آن داغ می‌شود چرا که این محصول در فصل تابستان از زمین خارج می‌شود. پیاز زعفران فروشی بر اساس فاکتور و معیار هایی که وجود دارد قیمت گذاری می‌شود و به فروش می‌رسد. امروز با شما در باغبوم ، درباره ی پیاز زعفران و نحوه کاشت آن صحبت می‌کنیم :

پیاز زعفران فروشی

با توجه به قیمت بالای زعفران، روزانه افراد زیادی به جمع تولید کنندگان زعفران می‌پیوندند. شما برای کاشت زعفران نیاز به پیاز زعفران دارید که می‌توانید آن را از طریق تماس تلفنی یا مراجعه به پلتفرم بازار آنلاین پیاز زعفران باغبوم ، می توانید در تمام ایران فقط با چند کلیک سفارش خود را ثبت کنید و در محل درخواستی خود پیاز سفارشی خود را دریافت کنید. با توجه به قیمت هر کیلو پیاز زعفران که در فصل های گرم به خاطر فروش تازه تر محصول قیمت بالاتری دارد، خیلی از کشاورزان عزیز تمایل زیادی به خرید پیاز زعفران دارند.

bagboom_Saffron-ground-onion_baghboom.com

چگونه پیاز زعفران بکاریم؟

برای کاشت پیاز زعفران لازم است مقدماتی را بدانید که در این مقاله بصورت خلاصه مراحل آن را شرح می دهیم.اما در صورت مطالعه مفصل درباره کاشت پیاز زعفران میتوانید به صفحه کشت پیاززعفران بروید

مسطح کردن زمین مورد نظر

برای این که بتوانید پیاز زعفران بکارید ابتدا باید زمین مورد نظرتان را مسطح کنید، شخم بزنید و آن را با کود های حیوانی یا دیگر کودهای لازم تقویت کنید. شما باید با توجه به دبی آب و شیب زمین مورد نظرتان، زمین را کرت بندی کنید.

کاشت پیاز زعفران

پس از کرت بندی باید پیاز زعفران را در هر طول و عرض و عمق ۱۵ الی ۲۰ سانتی متری، بین ۳ تا ۵ عدد پیاز زعفران رها کنید و روی آن ها را با خاک بپوشانید. سپس دوباره زمین را مسطح کنید.

آبیاری زمین زعفران

شما باید محصول خود را تا ابتدای مهرماه رها کنید. در خراسان مهد کاشت زعفران و بهترین تولید کننده پیاز زعفران فروشی در جهان، معمولا اولین آبیاری یا بسار آب زمین در اواخر مهرماه انجام می شود. توجه داشته باشید که آبیاری شما باید تا عمق ۲۰ سانتیمتری در زمین حتما نفوذ کند. بعد از گذشت چند روز حتما زمین خود را سله شکنی کنید تا گل ها بتوانند به راحتی از خاک سر در بیاورند. بعد از گذشت ۱۰ تا ۱۵ روز گلها سر از خاک در می‌آورند و این روند تا ۲۰ روز ادامه خواهد داشت.

آبیاری دوم یا زائیج آب پس از برداشت گل و با توجه به تاریخ آبیاری اول بین ۲۵ تا ۳۰ روز بعد انجام می شود. بعد از چیدن علف های هرز داخل زمین و پخش مجدد دوباره کود های دامی و معدنی، آبیاری سوم یا کولش آب تقریبا ۲۰ روز پس از آبیاری دوم انجام می شود.

آبیاری چهارم با توجه به میزان بارندگی و عدم سردی و یخبندان هوا در صورت نیاز توسط کارشناس کشاورزی، انجام می‌شود. آخرین آبیاری یا آبیاری پنجم که به آن زرد آب هم می گویند در اوایل اردیبهشت انجام می شود.

درو کردن

بعد از زرد شدن گل ها، آن ها را درو می‌کنیم.

baghboom.onion-saffron_flower

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *