اخبار

زعفران‌کاران محصول خود را به دفعات وارد بازار کنند| ۶ آذر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: از کشاورزان و زعفران‌ کاران می خواهم که محصول خود را به دفعات وارد بازار کنند و بفروشند.

به گزارش باغبوم و به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدرضا اورانی رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: فروش حجم زیاد زعفران در بازار از سوی کشاورزان موجب افزایش عرضه و کاهش قیمت می‌شود به همین دلیل برای جلوگیری از این اتفاق، کشاورزان محصول خود را بنا به نیاز و به دفعات وارد بازار کنند.

او افزود: این اقدام موجب ثبات در قیمت و حتی افزایش آن و بهره‌مندی بیشتر کشاورزان و جلوگیری از زیان مالی به آنان می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به خرید حمایتی زعفران از سوی دولت از ۱۴ آبان امسال ادامه داد: با توجه به سقف خرید ۱۰ تن برای هر کشاورز، هدف اصلی از خرید دولت، حمایت از زعفران‌کاران جزء است بنابراین حجم بالای خرید به هیچ وجه مد نظر نیست و صرفا تنظیم بازار و جلوگیری از افت قیمت هدف اصلی در خرید است.

اورانی بیان کرد: اگر کشاورزان توانستند زعفران خود را بالاتر از نرخ اعلامی دولت برای خرید حمایتی در بازار بفروشند حتما این کار را بکنند و اگر نرخ خرید محصول در بازار کمتر از نرخ اعلامی دولت برای خرید بود محصول خود را یا تا زمان افزایش دوباره در بازار نگهدارند و یا به دولت بفروشند.

در قالب طرح خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی تا کنون حدود پنج تن محصول زعفران در پی فعالیت ۱۰ مرکز در شهرستان‌های زعفران‌خیز خراسان رضوی خریداری شده است.

 

خبر زعفران‌کاران محصول خود را به دفعات وارد بازار کنند- ۶ آذر ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *