صادرات ۱۱۷.۵ میلیون دلاری زعفران در هشت ماه| 25 آذر - باغبوم
اخبار

صادرات ۱۱۷.۵ میلیون دلاری زعفران در هشت ماه| ۲۵ آذر

سخنگوی گمرک گفت: هشت ماهه امسال، بیش از ۱۹۲ تن زعفران به ارزش ۱۱۷ میلیون و ۵۱۱ هزار دلار به ۵۳ کشور جهان صادر شده است.

به گزارش باغبوم و به نقل از برنا، «سید روح اله لطیفی» افزود: زعفران به عنوان یکی از محصولات کشاورزی ایران از دیرباز دارای مزیت صادراتی بوده و بیش از ۹۰ درصد تولید آن در کشور انجام می شود.

وی افزود: صادرات زعفران درهشت ماهه امسال بیش از ۱۹۲ تن به ارزش ۱۱۷ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۳۳ دلار بوده که بیش از ۸۰ درصد وزن و ۸۴ درصد ارزش صادراتی آن به پنج کشور از ۵۳ کشور خریدار زعفران ایرانی اختصاص یافت.

لطیفی تصریح کرد: هنگ کنگ با خرید ۵۳ هزار و ۱۴۷ کیلوگرم به ارزش ۳۶ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۷۱۲ دلار، اسپانیا با ۳۳ هزار و ۱۸۰ کیلوگرم به ارزش ۲۱ میلیون و ۵۸۱ هزار و ۹۹۱ دلار، امارات متحده عربی با ۳۱ هزار و ۴۱۴ کیلوگرم و ارزش ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار و ۵۱۷ دلار، افغانستان با ۱۷ هزار و ۹۹۲ کیلوگرم و ارزش ۱۱ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۱۸۳ دلار و چین با ۱۸ هزار و ۵۹۸ کیلوگرم و ارزش ۱۰ میلیون و ۷۸۲ هزار و ۷۶۰ دلار، به ترتیب پنج کشور خریدار زعفران ایرانی در هشت ماه امسال بودند.

وی اضافه کرد: عمان با بیش از ۵.۶ میلیون دلار، کویت با ۲.۷ میلیون دلار، قطر با ۱.۹ میلیون دلار، ماکائو با ۱.۴ میلیون دلار و تایوان با ۱.۲ میلیون دلار، کشورهای ششم تا دهم خرید زعفران ایرانی در این مدت بودند.

سخنگوی گمرک از ویتنام، فرانسه، ایتالیا، استرالیا، بحرین، سوئد، هلند، بلژیک، انگلستان،کانادا، آلمان، هند، سوئیس، مالزی، ترکیه، عراق، اندونزی، پرتغال، ژاپن، آفریقای جنوبی، دانمارک،یونان، تایلند، سنگاپور، کره جنوبی، اتریش، روسیه، نیوزیلند، موریس، آذربایجان، فیلیپین، لهستان، نروژ، رومانی، کنیا، لبنان، استونی، اسلواکی، بلغارستان، پاکستان، کرواسی، آمریکا و قزاقستان، به عنوان دیگر خریداران زعفران ایرانی نام برد.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک توضیح داد: صادرات زعفران به شکل فله، پودر و در بسته بندی زیر ۳۰ گرم و بالای ۳۰ گرم صادر شده است.

خبر صادرات ۱۱۷.۵ میلیون دلاری زعفران در هشت ماه- ۲۵ آذر ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
سایدبار
فروشگاه

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟