خواص زعفران

خواص و فواید زعفران بر شیر مادر – تاثیر مصرف زعفران در شیردهی

خواص و فواید زعفران بر شیر مادر - تاثیر مصرف زعفران در شیردهی

با وجود اینکه مصرف زعفران در دوران بارداری برای مادران عزیز کمی باید تحت کنترل باشد و در مواردی محدودیت‌های جدی اعمال شوند تا سلامت جنین و مادر به خطر نیوفتد. این محدودیت‌ها پس از زایمان تا حد زیادی از بین می‌رود که هیچ، بسیاری توصیه اکید بر مصرف زعفران برای مادران تازه فارغ شده دارند. با باغبوم همراه باشید تا خواص زعفران بر شیر مادر را بررسی کنیم.

همانطور که حتما شنیده‌اید، بسیاری از مادران پس از زایمان دچار افسردگی و کج خلقی‌های ناشی از زایمان می‌شوند. زعفران به علت خواص نشاط بخشی که دارد، تا حد زیادی مادران عزیز را از این اختلالات دور می‌کند اما این دلیل اصلی توصیه‌های مصرف زعفران پس از زایمان نیست. اگر از اطرافیان کسی را می‌شناسید که در شرف زایمان قرار دارد و یا مادر شیرده است، خواندن این مقاله را به او پیشنهاد دهید.

 

تاثیرات زعفران بر شیر مادر:

سوخت و ساز یا متابولیسم بدن مادران عزیز در دوران شیردهی، چندین برابر حالت عادی می‌شود که در بسیاری از موارد، این افراد توانایی رساندن مواد غذایی کافی به بدن را نداشته و کالری مورد نیاز این سوخت و ساز اضافه از طریق مصرف نیروی جسمانی آن‌ها تامین می‌شود. به همین دلیل سستی و ضعف در بسیاری از مادران شیرده مشاهده می‌شود. یکی از تاثیراتی که زعفران بر مادران شیرده دارد، افزایش اشتها بوده که باعث می‌شود مادران تغذیه‌ای مفیدتر و در نتیجه ضعف کمتری داشته باشند. همین تغذیه مناسب موجب افزایش کیفیت شیر مادر شده که کودک نیز از شیر مفیدتری تغذیه خواهد کرد. پس بیایید نگاهی به لیست فواید زعفران بر شیر مادر بیاندازیم.

لیست خواص زعفران بر شیر مادر:

  • افزایش کیفیت شیر مادر
  • انتقال مواد معدنی موجود در زعفران از طریق شیر مادر به نوزاد
  • بهبود گردش خون مادر و در نتیجه سهولت نوزاد برای مکیدن شیر
  • افزایش قدرت بدنی مادر و نوزاد
  • در برخی از مادران نیز مشاهده می‌شود زعفران و افزایش شیر مادر در یک راستا قرار دارند و مصرف زعفران در زنان شیرده علاوه بر افزایش کیفیت شیر، میزان شیر را نیز افزایش می‌دهد. این مساله امری است فوق‌العاده برای مادرانی که از کمبود شیر در دوران شیردهی رنج می‌برند.

حرف آخر:

باغبوم همیشه به فکر سلامتی شماست پس قبل از مصرف زعفران برای خواص دارویی و درمانی، حتما از عدم حساسیت اطمینان حاصل کنید تا مشکل و عوارض ناشی از حساسیت، به سلامت شما لطمه نزند. شما می‌توانید خواص بی‌نظیر زعفران بر سلامتی را در این لینک بخوانید.

زعفران خواص بی‎نظیری دارد که از تاثیرات آن می‌توان بر روی :

  • سیستم ایمنی بدن
  • فواید پوستی
  • تاثیرات روی مو
  • و…

اشاره کرد. برای دسترسی به تمام خواص زعفران به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *