اخبار

تاخیر ۱۵۰ روز در پرداخت مطالبات زعفرانکاران نیازمند توجه  مسئولان است

baghboom_hasan_gholami_safron_baghboom.com
 

حسن غلامی گفت: با توجه به اینکه تنها درآمد مردم روستاهای رشتخوار خصوصا بخش مرکزی از زعفران است، تاخیر ۱۵۰ روز در پرداخت مطالبات زعفرانکارن نیازمند پیگیری جدی مسئولان است.

 

به گزارش اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن غلامی نماینده باشگاه کشاورزان شهرستان رشتخوار در گفت و گو با صبح توس؛ با گلایه از روند پرداخت مطالبات کشاورزان در طرح خرید حمایتی، گفت: با توجه به اینکه تنها درآمد مردم روستاهای رشتخوار خصوصا بخش مرکزی از منابع زعفران می باشد و تا کنون بیش از ۱۵۰ روز از تحویل زعفران به اتحادیه تعاون روستایی می‌گذرد متاسفانه واریز قسط اول بهای محصول قطره چکانی است، این موضوع نیازمند پیگیری جدی مسئولان است.

وی در ادامه افزود: اجرای طرح حمایتی خرید توافقی زعفران به سود کشاورزان است؛ ما از مسئولان در جهت اجرای این طرح تشکر  می کنیم، اما نحوه اجرای طرح اگر با مدیریت بهتری نسبت به پرداخت بهای محصول به کشاورزان دنبال شود بسیار مطلوب تر خواهد بود.

غلامی گفت: کشاورزان این منطقه تا نیاز نداشته باشند محصول خود را به بازار نمیبرند و کشاورزانی که محصول خود را تحویل اداره تعاون روستای داده اند مطمئنا به پولشان نیاز داشته اند.

نماینده باشگاه کشاورزان جوان روستایی شهرستان گفت: با توجه به اینکه چندین ماه از خرید زعفران کشاورزان در رشتخوار گذشته است، اما مردم همچنان منتظر دریافت بهای محصول خود هستند، تا با استفاده از آن بتوانند بدهی‌های معوقشان را پرداخت کنند.

وی در پایان، افزود: شغل اکثر مردم روستاهای شهرستان کشاورزی است و محصول زعفران جز مهم ترین محصصولات کشاورزی  در بخش مرکزی رشتخوار می‌باشد در حال حاضر اکثر کشاورزان در طرح خرید حمایتی زعفران امسال زعفران خشک خود را تحویل اداره تعاون روستایی داده اند.

 

با اخبار باغبوم به روز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *