خواص زعفران

تاثیر و خواص زعفران در لاغری و نحوه مصرف آن

تاثیر زعفران در لاغری

زعفران و لاغری؟ سوالی که شاید برای هر کسی پیش بیاید. در اکثر موارد وقتی راجع به خواص یک گیاه پر خاصیت مثل زعفران تحقیق می‌کنیم، یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در این تحقیقات به دنبال آن هستیم تاثیر آن گیاه در اشتها می‌باشد. بسیاری از مردم همواره دنبال راه‌های گیاهی برای افزایش یا کاهش وزن هستند و به همین علت تاثیر گیاهان دارویی در این راه را نادیده نمی‌گیرند. در این مقاله همراه باغبوم باشید تا بیشتر در ارتباط با تاثیر زعفران در لاغری ، اطلاعات کسب کنید. همچنین چند خوراکی مهم برای اضافه کردن زعفران به رژیم غذایی شما در نظر گرفته‌ایم پس تا انتهای مقاله را به دقت مطالعه نمایید.

هیچ گیاهی به تنهایی موثر نیست!

قبل از هر چیز بگذارید یک نکته خیلی مهم در ارتباط با محصولات موثر در لاغری بگوییم. هیچ گیاه دارویی وجود ندارد که به خودی خود و با مصرف مرتب آن بدون رژیم غذایی اصولی و یا ورزش و فعالیت بدنی منظم، موجب لاغری شما گردد. پس هرگز گول تبلیغات را نخورید. یک گیاه دارویی در صورتی در روند لاغری شما تاثیر مثبت خواهد داشت که شما نیز برای رسیدن به وزن ایده‌آل خود تلاش کنید. به بیان دیگر، گیاهان موثر در لاغری حکم کاتالیزگر را داشته و شما را در مسیر کاهش وزن اصولی‌تر کمک می‌کنند. یعنی به امید اینکه از یک محصول گیاهی برای کاهش وزن استفاده می‌کنید، کالری مصرفی روزانه خود را بیش از حد تعیین نکنید. شاید دلیل اصلی اینکه بسیاری به روش‌های گیاهی در لاغری اعتقاد ندارند همین بحث رعایت نکردن اصول آن است.

حال شاید از خود بپرسید که این کمک در راستای لاغری چگونه صورت می‌گیرد؟ و یا زعفران چه ترکیباتی دارد که موجب بهبود روند لاغری می‌شود؟ یکی از خواص اصلی زعفران کاهش اشتها بوده که مصرف حدودی ماهیانه ۵ گرم می‌تواند تاثیرات شگفت‌انگیزی در مسیر کاهش وزن شما داشته باشد. عموما متخصصین طب سنتی مصرف زعفران برای لاغری را نیم ساعت قبل از وعده‌های اصلی و پرکالری شما تعیین می‌کنند( اکثرا قبل از وعده ناهار).

نحوه مصرف زعفران برای لاغری:

تهیه یک نوشیدنی زعفرانی مثل دمنوش زعفرانی، شیر زعفران و یا شربت زعفرانی بدون شکر، گزینه‌های مناسبی برای رساندن زعفران به بدن شما خواهد بود. چرا که هم کالری غذایی کمی دارند (به اصطلاح صفر کالری هستند) همچنین زعفران به فرایند هضم کمک به سزایی کرده و از جذب شدن آنزیم‌های چربی در بدن جلوگیری می‌کند. اما ترکیب کردن مواد دیگری همراه با این طلای سرخ می‌تواند تاثیر زعفران در لاغری را چندین برابر کند. یکی از این ترکیبات، تخم شربتی است که به علت حجیم شدن پس از خیس خوردن، فضای زیادی از معده شما را درگیر کرده و باعث کاهش اشتهای شما خواهد شد. در واقع شما با مصرف این ترکیب، احساس سیری خواهید کرد.

از سوی دیگر بسیاری از افراد به محض اینکه دچار اضطراب و استرس می‌شوند، ناخودآگاه و به صورت عصبی، خوردن را جایگزین مناسبی برای دفع این استرس می‌یابند که این یکی از دلایل اصلی پرخوری‌های غیرقابل کنترل و در نتیجه افزایش وزن است. زعفران با داشتن خواص آرامش بخش و نشاط آور این استرس را از شما دور کرده و باعث می‌شود حین حفظ آرامش خود، پرخوری‌های عصبی را کنار گذاشته و با افزایش وزن خداحافظی کنید.

نوشیدنی‌های مفید زعفرانی برای لاغری:

این نکته را نیز به یاد داشته باشید که مصرف ترکیب آب، تخم شربتی و زعفران دم کرده رقیق، در هنگام ورزش، می‌تواند هم عطش شما را برطرف کند، هم متابولیسم و چربی سوزی را افزایش دهد و هم از گرسنه شدن شما بعد از ورزش به شدت جلوگیری کند. مصرف شیر زعفران برای لاغری نیز بسیار گزینه مناسبی است که عموما در وعده های قبل از ورزش و یا صبح در وعده صبحانه، بسیار توصیه می‌گردد.

پس تهیه نوشیدنی‌های زعفرانی را فراموش نکنید:

 1. دمنوش زعفرانی
 2. شیر زعفران برای لاغری
 3. شربت زعفرانی بدون شکر
 4. چای و زعفران
 5. و…

این دستور تهیه‌ها را می‌توانید در صفحه خوراکی‌های زعفرانی باغبوم پیدا کنید.

جمع بندی:

به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر در یک رژیم غذایی اصولی هستید و یا ورزش و کالری سوزی را در برنامه روزانه خود جای داده‌اید، مصرف زعفران را در این برنامه خود نیز قرار دهید تا کاهش وزن خود را بهتر مشاهده کنید. این بود تاثیر زعفران در لاغری اما، این نکته را نیز فراموش نکنید که قبل از مصرف زعفران به طور مرتب، حتما از عدم وجود حساسیت به آن، اطمینان حاصل کنید تا از اختلالات احتمالی مثل خارش، تورم در برخی نواحی بدن، تغییر رنگ یا حساس شدن پوست خود و… پیشگیری کنید.

برای مطالعه ۲۲ خاصیت شگفت انگیز زعفران به این لینک مراجعه کنید. همچنین زعفران دارای خواص متعدد دیگر هم هست. از جمله این تاثیرات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. خواص:

 • زعفران بر پوست
 • زعفران بر سرطان
 • زعفران بر زیبایی
 • زعفران بر شیر مادر
 • زعفران بر مو
 • و…

همه این عناوین را می‌توانید در صفحه خواص زعفرانی باغبوم بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *