خواص زعفران

خواص زعفران دم کرده + روش دم کردن اصولی زعفران

خواص زعفران دم کرده + روش دم کردن اصولی زعفران

زعفران، گیاهی زیبا و خوش عطر که خواص آن بیشتر به زیبایی‌اش می‌افزاید. طلای سرخی که از آن حرف می‌زنیم، در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. چه در صنعت آرایشی و بهداشتی، چه در زمینه درمانی و دارویی و چه در فرهنگ غذایی. علاوه بر اینکه این گیاه خوش عطر، در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شود، به روش‌هایی متفاوتی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از روش‌های مصرف زعفران، دم کردن آن و استفاده مایع زعفرانی رنگ در زمینه‌های مختلف است. استفاده از زعفران دم کرده یکی از پر طرفدارترین روش‌های مصرف زعفران است. ابتدا بگذارید روش درست و اصولی دم کردن زعفران را شرح دهیم و سپس به این موضوع بپردازیم که اجزای مختلف کلاله زعفران پس از دم کشیدن چه واکنش‌هایی از خود نشان می‌دهند. همراه باغبوم باشید.

روش دم کردن زعفران:

  • ابتدا زعفران را به خوبی آسیاب کنید (یا در هاون مخصوص زعفران بکوبید)
  • پودر زعفران را در قوری کوچکی ریخته و ۲ الی ۳ قطعه یخ داخل قوری بیاندازید.
  • حالا قوری را روی حرارت غیر مستقیم (مثل قرار دادن روی کتری یا سماور) قرار داده و ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان بدهید تا دم بکشد.

روش نگهداری زعفران دم کرده:

زعفران دم کرده را در شیشه‌هایی نگهداری کنید که درب آن‌ها به خوبی بسته می‌شوند. همچنین زعفران دم کرده را می‌توانید تا ۲ هفته در یخچال و تا ۶ ماه در فریزر نگهداری و مصرف کنید.

خواص زعفران دم کرده:

حال به خواص زعفران دم کرده می‌پردازیم. پودر زعفران زمانی که با یخ مخلوط می‌شود بلافاصله جذب نمی‌شود و همین تدریجی بودن روند حل شدن زعفران باعث حفظ بیشتر عطر و رنگ زعفران مایع خواهد شد. از آنجایی که مصرف زعفران دم کرده در انواع نوشیدنی‌ها مثل چای و دمنوش‌ها، شربت‌ها و… بسیار آسان‌تر است، شما را بیشتر به مصرف آن ترغیب خواهد کرد. اما نکته مهم‌تر این است که اجزای زعفران در ترکیب با یخ و روی حرارت قرار گرفتن، باعث می‌شود مواد معدنی زعفران ذره ذره در آب حل شده و آنزیم‌های آن آزاد شوند در نتیجه در زمان مصرف آن، تاثیرات و فواید زعفران زودتر از پودر زعفران خود را نمایان خواهند کرد. حال تیتروار به این خواص اشاره می‌کنیم:

  • جذب سریعتر خواص زعفران به دلیل حل شدن آن در آب.
  •  در دسترس‌تر بودن و آسان‌تر بودن مصرف آن.
  • تهیه نوشیدنی‌های جذاب که شما در طول روز بهتر آن‌ها را مصرف خواهید کرد.
  • گزینه‌ای مناسب برای تزئینات.

نکات باغبومی:

  1. به یاد داشته باشید که سلامتی شما برای باغبوم بسیار مهم است. از این رو قبل از مصرف زعفران از عدم حساسیت به آن اطمینان حاصل کنید.
  2. باغبوم مهم‌ترین خواص زعفرانی برای سلامتی را در این لینک برای شما جمع‌آوری کرده است.
  3. همچنین برای دسترسی به تمام خواص زعفرانی به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *