اخبار

تنها دود کباب نصیب تولیدکنندگان زعفران می شود | ۴ بهمن

به گزارش باغبوم، سید جعفر حسینی مشاور ارشد نظام صنفی کشاورزی و عضو شورای ملی زعفران در واکنش به صادرات زعفران به چند کشور طی سال‌های اخیر اظهار کرد: طی ۲ سال اخیر و ماه‌های گذشته، زعفران ایرانی به چند کشور واسطه همچون هنگ کنگ صادر می‌شود، درحالیکه مصرف کننده عمده نیست و ۱۰۰ درصد کالایی که وارد این کشور می‌شود بصورت قانونی و غیرقانونی به چین صادر می‌شود.

وی افزود: با توجه به صادرات زعفران به کشور‌های واسطه ای، ارزش افزوده کالا نصیب دیگر کشور‌ها شده و تنها دود کباب نصیب بزرگترین تولیدکننده زعفران در دنیا می‌شود. حسینی کشور‌های هنگ کنگ، اسپانیا، امارات و افعانستان را در راس کشور‌های هدف صادراتی اعلام کرد.

سالهاست افراد مختلفی که عمدتا نقش پررنگی در حوزه زعفران دارند چنین اظهار نظرهایی که عمدتا حالت کلی گویی و بدون ارائه راه حل است در رسانه ها اعلام می کنند. باور بفرمایید همگان از این مشکلات و نواقص آگاه هستند و بیان این مطلب جز روضه خوانی برای کشاورزان بی پناه و سوزاندن جگر آنها چه سود دیگری دارد؟؟ بفرمایید برای رفع این مشکلات چه اقدامی شده است؟؟ اگر اقدامی صورت نپذیرد این معنی را به ذهن خطور می دهد که در باطن کار هیچ اراده ای برای رفع مشکل نیست و اقایان دوست دارند وضع به همین گونه باشند. چون قطعا تجار و صادرکنندگان ضرر نخواهند کرد و این کشاورزان بی پناه هستند که این مشکلات همچون دودی است که به چشمان آنها می رود و مشکلات کشاورزان هم برای آنان اهمیتی ندارد.
زعفرانکاران به این نتیجه رسیده اند که بیان این مباحث و معضلات و مشکلات فقط ادعای دلسوزی ظاهری برای کشاورزان است تا خود را همراه با آنان نشان دهند اما دلسوزی واقعی زمانی است که جهت رفع مشکلات اقدامی عملی صورت پذیرد. از اقدام موثر خبری نیست و این مطالب انقدر بیان شده است که حتی کشاورزان خرده مالک هم این مشکلات را انقدر شنیده اند که این مطالب را حفظ شده اند.

خبر تنها دود کباب نصیب تولیدکنندگان زعفران می شود- ۴ بهمن ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *