اخبار

قیمت پایین طلای سرخ با وجود رشد چند برابری هزینه های کارگری!!!

به گزارش باغبوم قیمت پایین طلای سرخ با وجود رشد چند برابری هزینه های کارگری و زمان دوساله کاشت تا برداشت نگرانی بهره برداران این ادویه با ارزش را در پی داشته، این تک محصول جهانی را در قاینات و در آغاز فصل کاشت محصول دوچندان کرده و سرمایه چندین ساله زعفران کاران را در معرض تهدید جدی قرار داده است؛ به طوری که سرمایه گذاری در حوزه زعفران را با تهدید و تردید مواجه کرده است.

رهبر معظم انقلاب در سخنان دوم شهریور ماه خود با هیات دولت گریزی بر خام فروشی زعفران جنوب خراسان زدند گویا رهبری صدای اعتراض کشاورزان خراسان جنوبی را که سال ها فریادشان توجه بیشتر به محصولات استراتژیک استان از جمله خام فروشی در زعفران است را شنیدند و تاکید کردند: خام فروشی در سنگ های معدنی قیمتی و فرآوری آن ها در خارج و بازگرداندن به کشور با چندین برابر قیمت، فروش خاک جزیره هرمز، فرآوری نشدن زعفران جنوب خراسان و خرمای مناطق گرمسیری از جمله مواردی است که نشان می دهد باید در این زمینه کار جدی صورت گیرد.

ایشان این صحبت را در حالی مطرح کردند که این طلای خوش ‌رنگ و بو سال ها است نه تنها برای کشور بلکه برای تولیدکننده استان هم رنگی پس نداده و همچنان خام فروشی بلای جان تولید این محصول ارزشمند است.

یکی از بهره برداران زعفران کاری معتقد است کرونا به کار و زندگیش آسیب زده و محصولش بر روی دستش باقی مانده است و این در حالی است که کشورهای آن سوی مرزها برای زعفران ما سر و دست می شکنند!!!

یکی دیگر از زعفران کاران قاینی هم که گلایه های زیادی از مسئولان دارد معتقد است زعفران با ارزش ترین ادویه جهان است اما چرا این روزها حال و روز خوشی ندارد، گفت: زعفرانی که صبح های زود برای برداشتش تلاش کردیم اما امروز با قیمت مفت از ما خریداری می شود قیمتی که به صرفه نیست. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *