رادیو زعفران

زعفران باید به عنوان میراث طبیعی ثبت شود| سمپوزیوم بین المللی زعفران

baghboom_International-Saffron-Symposium_baghboom.com

 

زعفران ایرانی در زمینه های بین المللی

دپارتمان کشاورزی دانشگاه فردوسی با بیان اینکه پیاز استاندارد و دو مشکل در تمدن زعفران ایران وجود دارد ، گفت: پیازها استاندارد نیستند و به صورت عمده خریداری و فروخته می شوند. بنابراین اولین اولویت ما ساماندهی تولید زعفران است.

 

به گزارش ایسنا ، علیرضا کوچکی امروز در یک میزگرد با عنوان “زعفران ایرانی در زمینه های بین المللی” در دانشگاه فردوسی برگزار شد ، گفت: در پنجمین سمپوزیوم بین المللی زعفران که در مراکش برگزار شد ، حدود ۷۴ نفر از ۱۵ کشور شرکت ایران بیشترین تعداد را داشتند. شرکت کنندگان ۲۵ شرکت کننده بودند.

 

وی ادامه داد: آنچه در این سمپوزیوم یافتیم این است که به نظر می رسد زعفران در هر جای دنیا به جز ایران کشت می شود. مزارع زعفران در هر جای دنیا که در کشور ما وجود دارد ، قطعاً محصولی از زعفران ایرانی وجود دارد. سمپوزیوم بعدی در سال ۲۰۱۸ در ایران برگزار می شود و با توجه به اینکه موضوع زعفران و بهداشت ، داروخانه و دانشکده های پزشکی در این سمپوزیوم شرکت خواهد کرد.

 

معاون زراعت دانشگاه فردوسی با اشاره به اینکه زعفران گرانترین ماده و گیاهی در جهان است که در مکان های خاصی رشد می کند ، خاطرنشان کرد: کشت زعفران در ایران متفاوت است ، حتی در پنجمین سمپوزیوم بین المللی زعفران در این زمینه و همچنین چندین شماره مختلف ، اکنون وزارت زراعت اعلام کرد سال گذشته ۳۵۰ تن زعفران تولید کرده است.

 

کوچک در رابطه با کشت زعفران با بیان اینکه آمارهای مختلفی وجود دارد ، گفت: درست است که آمارها می گوید ایران بیابان است. ما هیچ نظم ، سیستم ، الگویی نداریم و در نحوه زعفران پاسخگو نیستیم.

 

وی ادامه داد: تا زمانی که نظم پیدا نکنیم و سیستم هنوز هم مشکلی پیش خواهد آمد. پیشرفت به ترتیب آغاز می شود و در کشور ما نیز وجود دارد. هرکسی که برای خودش سر و نوعی تصمیم بگیرد ما می توانیم کنار هم بنشینیم و با هم تصمیم بگیریم.

 

۹۴٪ زعفران ایران متعلق به جهان است

 

۹۴ درصد از دنیا کمی زعفران در ایران است و خاطرنشان کرد: ۵ درصد از تجارت جهانی زعفران است. زعفران کلیفروشی در سراسر جهان از یک میلیارد دلار سود دارد که نیمی از آن مربوط به ۵۰۰ میلیون دلار زعفران ایران در ایران است.

 

معاون زراعت دانشگاه فردوسی گفت: در حالی که در ۱۰ سال گذشته ، هر ساله ۴۰ هزار هکتار از اراضی زعفران زراعی وجود دارد اما عملکرد آن افزایش نیافته است. زعفران در ۱۰ سال آینده به سطح زیر کشت می رسد تا به ۱۳۰ هزار هکتار برسد. اکنون زعفران در ۲۱ استان کشت می شود و مسئولان گفتند که ما می خواهیم با این سرعت سالانه ۵۹۸ تن زعفران تولید کنیم و این روند امکان پذیر نخواهد بود.

 

وی گفت: ۱۴۸ هزار مزرعه زعفران در خراسان درآمد عملیاتی ۸۲ محصول زراعی و باغی که در خراسان کشت می شوند ، بیشتر.

 

کوچک با اشاره به اینکه سیستم زراعی زعفران از نظر اکولوژیکی پایدار از ستون های پایدار اقتصادی ، فنی ، فرهنگی و … است ، گفت: هیچ سیستمی در ایران پایدارتر از زعفران نیست. این محصول از راندمان مصرف آب و محیط اجتماعی بهره وری بسیار بالایی دارد و همکاری ایجاد می کند.

 

گروه کشاورزی دانشگاه فردوسی اضافه کرد: زعفران به همراه ۷۷ هزار شغل برای ۱۶۰ هزار تولیدکننده ایجاد شده است. زعفران ۲۲۰ فرد در هر هکتار در سال در فرهنگ کار نیازمند ۱۰ درصد ، ۲۵ درصد و ۶۴ درصد از نگهداری و جمع آوری جدا شده مزرعه است.

 

وی با تأکید بر اینکه فن آوری در راسو از بین رفته است ، گفت: به همین دلیل است که کشورهای در حال توسعه اشباع و اگر مربوط به سایر کشورها باشد ، گسترش فناوری است ، اما در آینده نزدیک باید فناوری های هوشمندی باشد زیرا وجود خواهد داشت نسل جدیدی از مردم در مزرعه کار خواهند کرد. در ماه ژوئن تنها کاری که فرهنگ سنتی در حال تغییر است و در حال رشد است در سپتامبر انجام شده است.

 

استاد گروه کشاورزی زراعت دانشگاه فردوسی در رابطه با سایر موضوعات گفت: کشت به شدت افزایش می یابد. تغییرات آب و هوا باعث ایجاد مشکلات و تغییراتی در زمان گلدهی سایر مشکلات برای ما شده است.

 

زعفران باید به عنوان میراث طبیعی ثبت شود

 

وی خاطرنشان کرد: کلاهبرداری زعفران یک مشکل جهانی است ، خاطرنشان کرد: از این نظر ، ما انجمن جهانی زعفران را راه اندازی نمی کنیم. تمام زعفران ما را شناسایی کنید و برای شناسایی آن باید به سمت آن منتقل شوید. زعفران به عنوان میراث طبیعی نیز باید ثبت شود. کشمیر اما ما این کار را با این وسعت انجام داده ایم هنوز هم می تواند این کار را انجام دهد.

 

زعفران ایرانی در مصرف سرانه اندک به ۱.۵ گرم در سال و خاطرنشان کرد: تنها ۱۵٪ صادرات و مابقی صادرات بسته بندی زعفران در کیسه انجام می شود. ۵۰ تا ۷۰ درصد زعفران جهان کلاهبرداری است و این کلاهبرداری زعفران را می توان از رطوبت آغاز کرد. اکنون در ۱۵۰۰ نوع تقلب و زعفران شناخته شده است.

 

وی گفت: مسئله این است که به جای اینکه نگاه منطقی به موضوعاتی داشته باشیم که احساس می کنیم کارهایی را انجام می دهیم. همه مسئولان می دانند که نحوه انتقال و توزیع اهداف از سطح استاندارد پایین تر است.

 

مزایای سلامتی زعفران 

 

دکتر افشار ، رئیس گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، به همین مناسبت گفت: از مزایای اصلی زعفران ضد سرطان آن در پزشکی استفاده می شود. از سال ۱۳۸۰ کارهای زیادی در دانشکده بوعلی به دلیل سرطان انجام شده است. این موسسه در حال حاضر زعفران اولین محصول دارویی است که به فروش داروهای ضد افسردگی و ضد التهاب و ضد سرطان در محل کار می پردازد.

 

وی خاطرنشان کرد: اثر ضد سرطانی زعفران باعث مرگ سلولی ، جلوگیری از واکنشهای رادیکال و غیره می شود. به دلیل رشد شدید سرطان در جامعه و از خاصیت ضد سرطان ، زعفران کار بیشتری دارد.

 

دکتر ثقیب ، یک متخصص داخلی ، با بیان اینکه این داروها دارای طبیعت متفاوتی هستند ، گفت: طعم زعفران گرم و خشک است. اگر این ماده در فصل خشک و خشک و در شرایط آب و هوایی گرم و خشک خشک شود ، یک فاجعه ایجاد می کنیم ، اما با توجه به گرم و خشک بودن در منطقه سرد و گرم ، اثر درمانی بیشتری خواهد داشت.

 

وی با اشاره به اینکه از زعفران در معالجه افسردگی ، بیماری آلزایمر ، بیماریهای قلبی عروقی ، سرطانها و … استفاده می شود ، گفت: اگر این موارد در برنامه های درمانی زعفران مورد توجه قرار بگیرد ، نتایج زعفران که در بهداشت عمومی داریم ، زعفران بسیار دور خواهد بود. فروش سودآور

 

زعفران در مورد مصرف روزانه زعفران گفت: زعفران در مراقبت های بهداشتی برای افراد مختلف متفاوت است. به عنوان مثال ، زعفران اعصاب تحریک شده و آنها را برای بیمارانی که صفرا دارند ، تحریک می کند و باعث ایجاد نشاط می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *