اخبار

دست قاچاقچیان چگونه از بازار زعفران کوتاه می شود؟ | ۴ اسفند

به گزارش باغبوم، غلامرضا میری ، رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی با اشاره به صادرات زعفران در کشور توضیح داد: ما در بخش صادرات با تمام محدودیت‌ها توانستیم تا حدود ۳۰ درصد رشد داشته‌ باشیم و اگر یک سری موانع از جمله برگشت ارز حاصل از صادرات و یا پروازهای محدودی که برای ارسال کنندگان وجود دارد و هزینه‌های بالای کرایه حمل نبود، می‌توانستیم در زمینه صادرات به ۷۰ درصد برسیم.

وی در ادامه گفت : ما اکنون بابت صادرات هر کیلو زعفران در یک مقطع، باید چهار میلیون تومان و یا قیمت هایی در همین حد بپردازیم. ولی قاچاقچی این مبلغ را پرداخت نمیکند و چنین محدودیت‌هایی را ندارد. ولی صادرکننده‌های رسمی کشور نمی‌توانند به راحتی به صادرات بپردازند و محدودیت‌ها دست و پایشان را گرفته و راحتی و آسودگی قاچاق‌کنندگان را ندارند.

رییس اتحادیه صادرکنندگان زعفران خراسان رضوی در خصوص اقدامات لازم برای محدود کردن قاچاقچیان زعفران عنوان کرد: اگر مساله بازگشت ارز حاصل از صادرات برداشته و یا اصلاح شود، دیگر خبری از قاچاق نیست و صادرکنندگان رسمی به راحتی میتوانند به صادرات بپردازند و دیگر فروش زعفران برای قاچاق‌کنندگان مقرون به صرفه نخواهد بود و در نتیجه قاچاق زعفران کاهش می‌یابد.

خبر دست قاچاقچیان چگونه از بازار زعفران کوتاه می شود؟ – ۴ اسفند ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *