اخبار

برگزاری نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی در حوزه صادرات زعفران به آسیای شرقی| ۱۰ اسفند

نشست هم‌اندیشی باحضور فعالان اقتصادی در حوزه صادرات به آسیای شرقی در دفتر تعامل صنعت با دانشگاه واقع در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش باغبوم خبرنگار ایلنا از مشهد، سیداحسان مصطفوی مدیرعامل انجمن فرانگران نوین، در این دیدار اظهار داشت: این انجمن به مدت ده سال است که تاسیس و تشکیل شده و به عنوان یک پایگاه هم‌افزایی در حوزه‌های کارآفرینی، اقتصادی و دانشگاهی بوده که مهم‌ترین هدف آن انتقال علم دانشگاه فردوسی مشهد به صنعت و انتقال تجربه صنعت به دانشگاه فردوسی مشهد است.

مصطفوی ضمن برشمردن اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت این انجمن گفت: تمام این اهداف مطابق با نیازهای بین المللی و منطقه‌ای صنعتگران، دانشجویان، کارآفرینان و صاحبان کسب و کار  ترسیم شده است.

فعالان اقتصادی نیز در این نشست به بیان دیدگاه های خود پرداختند و با ارائه نظرات تخصصی، تاکید بر هم افزایی بیشتر در این حوزه داشتند.

یکی از فعالان اقتصادی در این نشست با اشاره به اینکه سهم ایران از بازار زعفران هنگ کنگ فقط ۹۸ میلیون دلار است، گفت: ما دنبال تربیت افراد با مسئولیت جدید نیستیم، بلکه اعتقاد داریم هر فردی با توجه به تخصص خود باید فعالیت اقتصادی کند.

انجمن فرانگران نوین که در دانشگاه فردوسی مشهد مستقر شده، متشکل از تولیدکنندگان برتر کشور است که سهم بسزایی در جامعه تولیدی صنعتی کشور دارد، ایده ایجاد سازمان جهانی مدیریت تولید و صادرات زعفران (OSEC)، طرح تخصصی سوغات ملی، ارائه طرح و پیشنهاد اجرایی دفاتر پیشخوان صنایع کشور و بسیاری دیگر از طرح های کلان صنعتی کشور نیز در این انجمن مطرح و اجرایی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *