اخبار

برداشت ۷۵ کیلوگرم زعفران از رفسنجان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: امسال ۷۵ کیلوگرم زعفران از ۲۵ هکتار سطح زیر کشت در شهرستان رفسنجان برداشت می شود .

به گزارش باغبوم و بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، عباس حاج‌عبداللهی با اشاره به رونق کشت زعفران در این شهرستان اظهار داشت: چند سالی‌ست که کشت زعفران در این شهرستان مورد استقبال قرار گرفته و در حال حاضر ۲۵ هکتار سطح زیر کشت زعفران در شهرستان داریم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان عنوان کرد: این گیاه در مناطق کوهستانی شهرستان که دارای آب و زمین شیرین بوده و همچنین در برخی موتورپمپ‌های حومه که همچنان آب شیرین و زمین مستعد دارند، زعفران کشت می‌شود . وی با بیان اینکه متوسط برداشت در هکتار ۳ کیلوگرم است، تصریح کرد: امسال پیش‌بینی می‌شود که حدود ۷۵ کیلوگرم زعفران در شهرستان برداشت شود . حاج‌عبداللهی خاطرنشان کرد: زمان برداشت زعفران اوخر مهرماه و اوایل آبان است.

وی با توصیه به کشاورزان مبنی بر اینکه کسانی که می‌خواهند به کشت زعفران ورود کنند حتما پیاز را از جایی تهیه کنند که مرغوب باشد، افزود: هرچه پیاز درشت‌تر باشد مزرعه محصول بهتری دارد . مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان ابراز داشت: نکته بسیار مهم و حائز اهمیت این است که پیاز حتما باید عاری از آفات باشد، برخی کشاورزان پیازهای نامرغوب از مناطق زعفران‌کاری خریداری کرده بودند که آلوده بودند و کاشت زعفران با مشکل روبه‌رو شده بود . حاج‌عبداللهی متذکر شد: جهاد کشاورزی در زمینه مشاوره‌های کارشناسی در خصوص کشت زعفران همچون دیگر محصولات و تسهیلات بانکی از کشاورزان حمایت می‌کند.

 

خبر برداشت ۷۵ کیلوگرم زعفران از رفسنجان- ۲۳ مهر ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *