اخبار

نگاه ویژه فرماندار تربت حیدریه به زعفران و گردشگری | ۱۱ مهر

” علی رستمی ، فرماندار شهرستان تربت حیدریه ”  در مراسم افتتاح دفتر خدمات گردشگری آرنیکا سفر توس ، با بیان اینکه در حالی که عمر گردشگری در جهان ۲۰ است، این رقم در ایران ۱۰ و در خراسان رضوی پنج سال و در تربت‌حیدریه تنها ۲ سال مفید دارد، گفت: این بدان معناست که صنعتی گردشگری بسیار جوان و ما هنوز فرصت‌های خوبی برای معرفی داشته‌های تاریخی و فرهنگی این خطه در اختیار داریم زیرا با کمک این صنعت تبادلات فرهنگی رونق گرفته و در نتیجه دست اندرکاران آن به سوآوری بسیار بالا می‌رسند.

 

به گزارش باغبوم  و به نقل از خبرگزاری شبستان، فرماندار تربت با انتقاد از بلااستفاده ماندن کارخانه گلوبال زعفران تربت‌حیدریه گفت: نباید فراموش کنیم کلوبال نماد تعطیلی صنعت فراوری زعفران این شهرستان می‌باشد زیرا سرحلقه اصلی بهره‌برداری آن در آنسوی آب‌ها است.

رستمی با بیان اینکه آن‌هایی که این ساختمان را بنا کردند، هدفشان ساخت ماکتی بود که به ما بفهمانند نباید در حوزه زعفران اقدامی بکنیم، افزود: گلوبال هم مثل مجوزهای احداث کارخانه فولاد این خطه است که هنوز یک واحد آن هم افتتاح نشده ‌است.

وی با بیان اینکه باید محور گردشگری این شهرستان را بر تربتی محور قرار بدهیم، گفت: اگر تنها همین زعفران و صنعت گردشگری را فعال کنیم، نیازی به احداث کارخانه نداریم زیرا این بخش با سرمایه‌گذاری اندک، آورده بی‌نهایت با خود به همراه دارد.

فرماندار تربت حیدریه افزود: تاکنون مردم این خطه از داشته‌های خود نتوانسته‌اند درست استفاده کنند و هر چند برایشان آبرو به همراه داشته، ولی سودآور نبوده و گواه این ادعا آن است همان جایی که افتخارش تولید ۸۵ درصد ابریشم جهان است (بایگ) فقیرترین مردم این شهرستان را هم دارد و این برازنده این شهرستان کهن نیست.

 

خبر نگاه ویژه فرماندار تربت حیدریه به زعفران و گردشگری – ۱۱ مهر ۹۹ – باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *