اخبار

بازار‌های جهانی از زعفران خالی است| ۲۳ آبان

عضو شورای ملی زعفران گفت: با توجه به خالی بودن بازار‌های جهانی از زعفران، انتظار می‌رود که با کنترل موضوع کرونا، صادرات رونق گیرد.

به گزارش باغبوم و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران، با اشاره به اینکه برداشت زعفران تا ۱۵ آذر ادامه دارد، اظهار کرد: با توجه به آنکه تولید تحت تاثیر عوامل مختلف سرما، بارندگی، یخ زدگی و غیره است، تا پایان فصل نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی راجع به تولید داشت.

او افزود: با توجه به تکثیر پیازچه زعفران و افزایش سطح زیرکشت، همه ساله تولید زعفران ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

حسینی با اشاره به اینکه صادرات روال عادی خود را دارد، بیان کرد: با توجه به مشکلات کشور‌ها در بحث بازار و کرونا، صادرات غیر قابل پیش‌بینی است، اما امیدواریم به میزان شتابی که مدنظر بوده، برسیم چرا که بازار‌های جهانی خالی از زعفران است.

عضو شورای ملی زعفران ادامه داد: با توجه به خالی بودن بازار‌های هدف از زعفران، انتظار می‌رود که فعالیت کشور‌ها از سر گرفته شود تا شاهد رونق صادرات باشیم.

به گفته او، در شرایطی که اکثر کشور‌های هدف شرایط اقتصادی نامشخصی دارند و به صورت کامل فعالیت نمی‌کنند، نمی‌توان پیش بینی دقیقی راجع به بازار‌های هدف داشت، اما در مجموع انتظار می‌رود که با کنترل کرونا و رفع مشکلات کشور‌ها گشایشی ایجاد شود تا شاهد رونق صادرات باشیم.

خبر بازار‌های جهانی از زعفران خالی است- ۲۳ آبان ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *