اخبار

پرداخت کامل بخش اول مطالبات زعفران کاران خراسان شمالی | ۲۶ دی

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان شمالی از پرداخت کامل فاز اول مطالبات زعفران کاران استان خبرداد.

به گزارش باغبوم و به نقل از ایسنا، رمضانی، افزود: با حمایت هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، طرح خرید حمایتی زعفران در خراسان شمالی با راه اندازی یک مرکز خرید در شهرستان فاروج و با مباشرت اتحادیه تعاونی های روستایی استان از اواسط آبان ماه آغاز و تا انتهای آذر ماه ادامه یافت.

وی گفت: طی این مدت میزان ۲۱۰۰ کیلوگرم زعفران در تعداد ۶۴۵ محموله و به ارزش بیش از ۲۷۱ میلیارد ریال از کشاورزان خریداری شده که بیشترین نوع زعفران خریداری شده از نوع زعفران ممتاز (نگین) است.

رمضانی گفت: در این طرح قمیت پایه خرید حمایتی زعفران ممتاز (نگین) هر کیلوگرم ۱۳ میلیون تومان و زعفران رشته ای (پوشال) هر کیلوگرم ۱۱ میلیون تومان بوده است که طبق قرارداد منعقد شده با کشاورزان، ۳۰ درصد از مبلغ ریالی محصول خریداری شده به مبلغ بیش از ۸۱ میلیارد ریال به حساب آن ها واریز شده و در تلاش هستیم تا ظرف مدت کمتر از سه ماه، الباقی مطالبات ایشان پرداخت شود.

وی ادامه داد: همچنین در این طرح پیشبینی شده است تا در جهت حمایت از کشاورزان، در طول مدت سه ماهی که زعفران نزد اتحادیه تعاونی روستایی است، در صورت افزایش نرخ زعفران در بازار، کشاورز بتواند با درخواست کتبی و بعد از کسر هزینه‌های پرداختی و هزینه‌های جانبی محصول خود را از اتحادیه تعاونی روستایی تحویل گرفته و در بازار بفروش برساند.

خبر پرداخت کامل بخش اول مطالبات زعفران کاران خراسان شمالی- ۲۶ دی ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *