خواص زعفران

خواص بوییدن زعفران- استشمام رایحه‌ای دلنشین

خواص بوییدن زعفران - استشمام رایحه‌ای بی‌نظیر

 مطمئنا تا امروز حداقل یک بار خواص بینظیر مصرف زعفران خوانده یا شنیده اید. در این مقاله از باغبوم همراه شما خواهیم بود تا  شگفت‌زده‌تان کنیم. هیچ می‌دانستید که بوییدن زعفران نیز نتایج جالبی را در بدن شما خواهد گذاشت؟ شاید بتوان اصلی‌ترین دلیل پر طرفدار بودن عطرهایی که بر پایه زعفران تولید می‌شوند را همین موضوع دانست.

طی تحقیقات و آزمایشاتی که روی افراد مختلف انجام گرفت، ثابت شد افرادی که در معرض رایحه زعفران قرار دارند، در مجموع شادتر و نگاه مثبت‌تری به زندگی دارند. از سویی برخی نیز ادعا کردند که بوییدن زعفران تاثیرات لحظه‌ای نیز بر خلق و خوی افراد دارد. در نگاهی دیگر، عطرها و لوازم آرایشی که امروزه بر پایه زعفران تولید می‌شوند، سر و صدای بسیاری به پا کرده‌اند. چرا که وجود پتاسیم موجود در زعفران باعث می‌شود پس از اسپری این عطرها و یا استفاده از لوازم آرایشی بر روی پوست خود، احساس شادابی و سرزندگی کنید.

پتاسیم زعفران چه تاثیری دارد؟

 زمانی که پتاسیم از منافذ پوستتان جذب بدن می‌شود، اتفاقات جالبی رخ می‌دهد. ابتدا احساس شادابی کرده و خلق و خوی‌تان تنظیم می‌شود. کمی که می‌گذرد، احتمالا احساس خواهید کرد راحت‌تر تنفس می‌کنید چرا که زعفران باعث باز شدن عروق می‌شود. بعد از گذشت چند دقیقه دردهای احتمالی در بدنتان به طرز شگفت‌انگیزی تسکین خواهند یافت و در پایان، کمبود گلیکوژن بدنتان از طریق خواصی که از پوست جذب بدنتان شده است، جبران شده و انرژی به بدن باز می‌گردد.

چطور از این رایحه بی‌نظیر لذت ببریم؟

 فارغ از تمام این خواص، رایحه زعفران بسیار خوشایند هم هست. اگر تمایل دارید که عطر یا لوازم آرایشی زعفرانی تهیه کنید بسیار عالی است اما باغبوم پیشنهاد بهتری برای شما دارد. از آنجایی که در این لوازم آرایشی و عطرها طی فرایندهای شیمیایی تهیه می‌شوند، ممکن است در مواردی خواص زعفران خنثی و یا کاهش یابد. مگر در مواردی که از طبیعی بودن روند تولید این محصولات اطمینان حاصل کرده باشید.

 از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای داشتن یک رایحه بکر و اصیل، اقدام به تهیه دمنوش زعفرانی کرده و قبل از نوشیدن، آن را به خوبی استشمام کنید و سپس میل نمایید. در این صورت با یک تیر دو نشان می‎‌زنید. هم زعفران بوییده‌اید، هم نوشیده‌اید. اما اگر بیشتر تمایل دارید که نتایج مصرف زعفران و جذب آن از طریق پوست را داشته باشید به شما پیشنهاد می‌کنیم در شامپو بدنتان چند قطره زعفران دم کرده اضافه کنید تا هم از رایحه بینظیر زعفران لذت ببرید هم از جذب خواص زعفران از طریق پوستتان، بی نسیب نمانید.

اضافه کردن چند قطره زعفران دم کرده به شامپو بدنتان چند پیامد مهم دارد:

  • پس از هر استحمام احساس شادابی بیشتری خواهید داشت.
  • مرتبا بوییدن زعفران را تجربه خواهید کرد.
  • در مصرف زعفران صرفه‌جویی کرده‌اید اما مرتبا از آن استفاده می‌کنید.
  • از عطر زعفران نهایت لذت را خواهید برد.
  • پوستتان لایه برداری می‌شود.
  • در نتیجه لایه‌ برداری مرتب، پوست روشن‌تری خواهید داشت.
  • در نتیجه لایه برداری مرتب، پوستتان بهتر اکسیژن جذب می‌کند.
  • منافذ باز پوست به مرور زمان کمتر خواهند شد.
  • سلولیت‌های پوستی تا حد زیادی از بین خواهند رفت.
  • پوست لطیف‌تری خواهید داشت.

تمام این اتفاقات فقط با اضافه کردن چند قطره زعفران دم کرده امکان پذیر است.

حرف آخر:

باغبوم برای شما خواص زعفران روی پوست، مو و زیبایی را جمع آوری کرده است که در این مقاله می‌توانید چندین ماسک کاربردی پوست و مو را یاد گرفته و در برنامه هفتگی خود قرار دهید. همچنین فراموش نکنید که باغبوم همواره به فکر سلامتی شماست، پس قبل از مصرف زعفران، از نداشتن حساسیت به آن، مطمئن شوید. برای مطالعه خواص زعفرانی به این لینک مراجعه کنید. همچنین اطلاعات بیشتر از خواص بی‌نظیر زعفران را در این لینک می‌توانید بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *