اخبار

کشف ۳۰۰۰ بسته زعفران تقلبی در شاهین‌شهر

مدیر شبکه بهداشت محیط شاهین‌شهر و میمه از کشف و معدوم سازی ۳۰۰۰ بسته زعفران تقلبی در شاهین‌شهر، خبر داد.

به گزارش باغبوم و به نقل از ایسنا، بهزاد شمس ، با اشاره به اولویت تامین امینت سلامت مواد خوراکی در سبد مواد غذایی خانوار، اظهار کرد: ۳۰۰۰ بسته زعفران تقلبی در بازرسی‌های ویژه و دوره‌ای واحد بهداشت محیط، شبکه بهداشت و درمان شاهین‌شهر و میمه در مقابله با شیوع ویروس کرونا و نظارت بر اجرای محدودیت‌های اعمال شده ستاد ملی مقابله با کرونا در شهرستان، با همکاری نیروی انتظامی کشف و ضبط شد.

وی ارزش هر بسته زعفران کشف شده را ۴۰ هزار تومان دانست و افزود: برخی از افراد سودجو بی‌تفاوت به مضرات و آسیب‌های مواد غذایی تقلبی بر سلامت خانوارها اقدام به تولید و توزیع این مواد کرده و در شرایطی که همه مردم باید در کنار هم برای بهبود وضعیت سلامت تلاش کنند به سوداگری مرگ مشغول هستند.

مدیر واحد بهداشت محیط شاهین‌شهر و میمه، آب سرد را یکی از راه‌های تشخیص زعفران تقلبی از اصلی دانست و خاطرنشان‌کرد: زعفران اصل در ترکیب با آب سرد رنگین نمی‌شود، اما زعفران تقلبی که آغشته به رنگ و انواع افزودنی است در واکنش به ترکیب با آب سرد رنگین می‌شود.

وی ادامه داد: در این روش پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه، رشته‌های زعفران واقعی، به صورت کند و پایدار آب را به رنگ زرد مایل به طلایی تبدیل می‌کند و اگر تغییر رنگ سریع رخ دهد بیانگر تقلبی بودن زعفران و استفاده از رنگ در ترکیبات آن است.

خبر کشف ۳۰۰۰ بسته زعفران تقلبی در شاهین شهر- ۱۶ مهر ۹۹- باغبوم

 

تکنیک‌های تشخیص زعفران تقلبی از اصلی

برای مطالعه بر روی تصویر کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *