خوراکی‌ زعفرانی, هفت شین باغبوم

طرز تهیه شیرینی نخودچی با تزیین زعفران – هفت شین باغبوم

طرز تهیه شیرینی نخودچی با تزیین زعفران - هفت شین باغبوم

بعید می‌دونم کسی باشه که شیرینی نخودچی دوست نداشته باشه. مطمئنم اون لحظه‌ای که شیرینی بر اثر برخورد چای گرم و دلچسب تو دهن آب میشه رو با تمام جزییات به یاد دارین، اما آیا تا حالا به فکر درست کردن این شیرینی خانگی خوشمزه تو خونه شدین؟ اگه نه، این یه دفعه رو به خاطر هفت شین باغبوم هم که شده امتحان کنین که مطمئنم بهترین تجربه درست کردن شیرینی خانگی تو خونتون میشه. پس بریم ببینیم برای تهیه شیرینی نخودچی با تزیین زعفران به چه موادی نیاز داریم.

 

همچنین برای مشاهده ۷ دستور تهیه شیرینی خانگی زعفرانی کلیک کنین.

 

مواد لازم برای تهیه شیرینی خانگی نخودچی:

  • آرد نخودچی: نیم کیلو
  • هل سبز سائیده شده: ۱ قاشق مربا خوری
  • پودر قند: ۲۵۰ گرم
  • روغن جامد : ۲۵۰ گرم

مواد لازم برای تزیین زعفرانی:

  • زعفران آب کرده غلیظ: یک قاشق مربا خوری
  • خلال دندان: یک عدد

طرز تهیه شیرینی نخودچی با تزیین زعفران:

برای تهیه این شیرینی خانگی خوشمزه با تزیین زعفران، ابتدا باید آرد نخودچی و پودرقند را جداگانه الک کنین. سپس پودر قند و روغن جامد رو با هم مخلوط می‌کنیم و انقدر ورز می‌دیم تا کاملاً خامه‌ای شکل بشه.

 بعد از اینکه پودر قند و روغن کاملا ورز داده شد آرد نخود چی را اضافه می‌کنیم. آرد نخودچی رو تو دو مرحله به مواد اضافه می‌کنیم و کاملاً ورز می‌دیم تا شکل انسجامی به خود بگیره و از شکنندگی در بیاید چون خمیری که تا اینجا بدست آوردیم خیلی نرم و شکننده است.

در حین ورز دادن هم باید هل را اضافه کنیم . وقتی خمیر آماده شد اون رو داخل یک پلاستیک گذاشته و به مدت ۶ تا۲۴ ساعت در گوشه‌ای از آشپزخانه استراحت می‌دیم. یادتون باشه اگر توی یخچال نگهدارین، ممکنه مجدد بافت شکننده به خودش بگیره.

بعد از اینکه خمیر کاملا استراحت کرد اون رو روی یک سطح صاف (مثل یک سینی بزرگ) پهن می‌کنیم و با وردنه روی خمیر حرکت می‌کنیم تا کاملا صاف و یک‌دست بشه .

حالا مرحله قالب زنی رو داریم که شما به سلیقه خودتون از هر قالبی دوست دارین می‌تونین استفاده کنین. فقط حواستون به این نکته باشه که هر چی قالب کوچیک‌تر، زمان پخت کوتاه‌تر و هر چی قالب درشت‌تر، زمان پخت طولانی‌تر میشه. (زمان پخت این دستور تهیه بر اساس قالب‌های متوسطه -همون اندازه شیرینی نخودچی که تو بازار هست-)

بعد از اینکه شیرینی‌ها رو قالب زدیم بر روی سینی فر که با کاغذ روغنی پوشوندیم قرار می‌دیم. در این مرحله با ته خلال دندونی که به زعفران آغشته شده یک نقطه وسط شیرینی بندازین. (همه زعفران رو مصرف نکنین که بعد از پخت هم این حرکت رو تکرار کنیم تا ظاهر شیرینی‌ها خوشگل‌تر باشه).

قبل از تزیین شیرینی نخودچی‌ها با زعفران فر رو روی دمای ۱۷۰ درجه تنظیم و روشن کنین تا گرم بشه. بعد از تموم شدن مرحله تزیین سینی رو به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در طبقه وسط فر بذارین.

مرحله تزیین شیرینی خانگی نخودچی:

بعد از اینکه از فر خارج کردین با حوصله اجازه بدین خنک بشه و شیرینی رو به ظرف دیگه‌ای منتقل نکنین چون خورد میشه.

مرحله تزیین زعفران رو مجدد تکرار کنین. البته می‌تونین با پسته، بادام یا هر ماده دیگه‌ای که دوست دارین هم تزیین کنین.

نوش جان!

برای خوندن بقیه بخش‌های هفت شین باغبوم، به صفحه لینک شده مراجعه کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *