رسانه زعفران

هر ۱۰۰ گرم زعفران چقدر کالری دارد

baghboom_caleeryl_safron_baghboom.com

زعفران

بعد از کاشت پیاز زعفران حدود سه سال طول می‌کشد که گیاه شروع به تولید گل کند. این طلای خوشرنگ به وسیله دست چیده می‌شود و از گران‌ترین ادویه‌ها در دنیا محسوب می‌شود.
به شما خواهیم گفت که زعفران چقدر کالری دارد اما قبل از اشاره‌ای کوتاه به خواص این ادویه خوشبو و پرخاصیت می‌شود. در ادامه مقاله به بررسی کالری زعفران خواهیم پرداخت.

خواص زعفران در نگاهی کوتاه

زعفران به درمان سرطان و بهبود آرتروز و همچنین بهبود بینایی کمک می‌کند.  تحقیقات در این زمینه نشان می‌دهد موجب درمان افسردگی و بی‌خوابی می‌شود.
ترکیبات طبیعی موجود در این ادویه مانع از دست دادن بینایی و اختلال در شبکیه می شود. این داروی خوشرنگ به درمان آسم نیز کمک می‌کند و علاوه بر اینها تحقیقات و آزمایشات نشان داده، نقش مهمی در هضم غذا دارد و در درمان اختلالات گوارشی نقش جدی ایفا می‌کند.
به عنوان یک داروی مقوی غرایز جنسی عمل می‌کند و در درمان ناباروری مردان نیز مفید است. با این وجود متخصصان تاکید دارد که بهتر است خانم‌های باردار در مصرف آن احتیاط کنند چرا که می‌تواند منجر به سقط جنین شود.

بررسی کالری زعفران

حدود ۱۰۰ گرم از زعفران حاوی ۳۱۰ کیلو کالری، ۶۵.۳۷ گرم کربوهیدرات، ۱۱.۴۳ گرم پروتئین، ۵.۸۵گرم چربی و ۰ گرم کلسترول است. زعفران حاوی ۳.۹ گرم فیبرغذایی است.
ترکیبات فیبرغذایی شامل موادمعدنی ازجمله: ۱۱۱ میلی‌گرم کلسیم ، ۰.۳۲۸ میلی‌گرم مس ، ۱۱.۱۰ میلی‌گرم آهن ، ۲۶۴ میلی‌گرم منیزیم و ۲۸ میلی گرم منگنز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *