اخبار

خرید بیش از ۳ تُن زعفران از زعفرانکاران تایبادی| ۱۰ دی

مدیر جهادکشاورزی تایباد گفت: در سال زراعی جاری در راستای طرح خرید حمایتی زعفران ۳۳۰۰ کیلوگرم زعفران از بیش از ۶۶۰ کشاورز تایبادی خریداری شد.

به گزارش باغبوم و به نقل از ایسنا، محمد میری‌دیسفانی اظهار کرد: از این مقدار حدود ۱۸۶۵ کیلوگرم زعفران تولیدی سال جاری به تعداد ۵۱۷ بهره بردار و ۶۴۰ محموله از کشاورزات تایباد و باخرز خریداری شده که ۵۸۵ کیلوگرم آن سهم زعفرانکاران باخرزی است.

وی با اشاره به اهمیت مرغوبیت زعفران در خرید حمایتی افزود: بر اساس دستورالعمل خرید و در جهت کیفی سازی زعفران تولیدی منطقه و قابلیت رقابت در بازارهای جهانی در سال جاری صرفا اقدام به خرید زعفران در ۲ گرید پوشال مرغوب و نگین مرغوب شده است.

میری‌دیسفانی بیان کرد: از این رو بیش از ۱۳۰۰ کیلوگرم از میزان محصول معرفی شده برای خرید حمایتی به دلیل عدم استانداردهای لازم و نداشتن مرغوبیت کافی به کشاورزان بازگردانده شد.

وی در ادامه توضیح داد: یک تیم نظارتی متشکل از نمایندگان جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، مباشر خرید و کارشناس در این حوزه در مرکز خرید حضور دارند که علاوه بر ارزیابی ظاهری محصول مواردی نظیر وجود مواد خارجی، رنگ، طعم، عطر، مواد مربوط به گیاه، رطوبت و مواد افزودنی در آزمایشگاه‌های طرف قرارداد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیر جهادکشاورزی تایباد با بیان اینکه بیش از ۷۰۰۰ هکتار از اراضی مساعد کشت در این شهرستان به کشت زعفران تعلق دارند، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از آن جا که در تمام مراحل برداشت تا تحویل زعفران نیاز به یک کار گروهی است بهره‌برداران باید نکات بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

خبر خرید بیش از ۳ تُن زعفران از زعفرانکاران تایبادی- ۱۰ دی ۹۹- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *