معاملات ۱۵۳ میلیارد تومانی بازار مشتقه بورس‌کالا |15 فروردین - باغبوم
اخبار

معاملات ۱۵۳ میلیارد تومانی بازار مشتقه بورس‌کالا |۱۵ فروردین

آغاز سال جدید به معنی آغاز به‌کار سریع‌تر بازار مشتقه و مالی بورس کالای ایران بوده است که در ۵ روز کاری ابتدای سال جاری تا پایان هفته گذشته شاهد داد و ستد ۱۵۳ میلیارد تومانی در بازار مشتقه (آتی و اختیار‌) این بورس بودیم. همچنین به‌زودی معاملات گواهی سپرده کالایی برنج طارم در بورس کالا آغاز به کار خواهد کرد اگرچه از امروز نماد این معاملات درج خواهد شد.

 به صورت دقیق‌تر در جریان معاملات بازار مشتقه بورس‌کالای ایران در سال ۱۴۰۰ که از روز پنج‌شنبه پنجم فروردین ماه آغاز شد، معامله‌گران در مجموع تا روز چهارشنبه ۱۱فروردین تعداد ۱۰۷ هزار و ۳۷۱ قرارداد آتی را به ارزشی بالغ بر ۱۵۳۰ میلیارد ریال منعقد کردند. به گزارش باغبوم و به نقل از «کالاخبر»؛ در جریان این معاملات، ۹۰ هزار و ۷۴۹ قرارداد آتی زعفران نگین به ارزشی بیش از ۱۱۷۶میلیارد و ۱۲۸‌میلیون ریال در سررسیدهای اردیبهشت، تیر و شهریور ۱۴۰۰ منعقد شد.

برای سررسیدهای اردیبهشت و شهریور‌ماه سال‌جاری نیز تعداد ۹۶۱ قرارداد زعفران پوشال به ارزشی نزدیک به ۹ میلیارد ریال منعقد شد. ۱۵ هزار و ۱۱۶ قرارداد آتی نقره در سررسیدهای فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰ در حالی منعقد شد که ارزش تقریبی ۳۰۰میلیارد ریالی را رقم زد. معامله‌گران تعداد ۱۹۶ قرارداد آتی پسته را نیز برای تحویل فروردین و خرداد ۱۴۰۰ به ارزشی بیش از ۲۸ میلیارد ریال منعقد کردند. ثبت انعقاد ۳۴۹ قرارداد آتی زیره سبز نیز برای تحویل در خرداد ماه سال‌جاری ارزشی بالغ بر ۱۶ میلیارد و ۸۹۳ میلیون ریال را در پی داشت.

خبر معاملات ۱۵۳ میلیارد تومانی بازار مشتقه بورس‌کالا- ۱۵ فروردین ۱۴۰۰- باغبوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
سایدبار
فروشگاه

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟