آموزشی, پیاز زعفران

مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه قدر است و چه قدر هزینه دارد؟

مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه قدر است و چه قدر هزینه دارد؟

برای کاشت زعفران و برداشت آن نیاز به پیاز زعفران داریم. این مطلب را تا انتها بخوانید چرا که می خواهیم راجع به مقدار پیاز زعفران مورد نیاز در هر هکتار، داشتن یک برداشت خوب و هزینه کاشت و برداشت زعفران صحبت کنیم. همراه باغبوم باشید…

جهت مشاوره رایگان و خرید پیاز زعفران کلیک کنید

پیاز زعفران

پیاز زعفران محصول اولیه برای کاشت زعفران در زمین است و در فصل‌های گرم خصوصا تابستان برداشته می‌شود در نتیجه قیمت آن در این فصول‌، افزایش می‌یابد. پیاز زعفران بر اساس معیارهای مخصوص خود، قیمت گذاری می‌شود. در حال حاضر شاهد روند صعودی نرخ کسانی هستیم که برای سرمایه‌گذاری می‌خواهند پیاز زعفران را خریداری کنند و بکارند، در نتیجه قیمت این محصول مرتبا در حال افزایش می‌باشد.

مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه قدر است؟

در هر متر مربع می‌توانید یک کیلو پیاز زعفران بکارید. هر کیلو پیاز زعفران بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ عدد است و این حداکثر میزان مجاز برای مقدار پیاز زعفران در هر متر مربع است. به همین میزان در ۱۰۰۰ متر مربع، ۱ تن و در هر هکتار ۱۰ تن پیاز قابل کشت است. البته این میزان بستگی به روش کشت و بهره برداری شما نیز دارد. روش‌های کشت به دو روش نوین و سنتی تقسیم می‌شود. در روش‌های نوین در هر هکتار ۸ الی ۱۰ تن و در کشت سنتی در هر هکتار ۳ الی ۶ تن کشت می‌شود.

 

خرید پیاز زعفران

قبل از خرید پیاز زعفران این مقاله را بخوانید.

 

بهترین زمان برای کاشت زعفران

معمولا از اردیبهشت ماه تا اواخر پاییز پیاز زعفران را می‌کارند اما بهترین زمان برای آن اواخر مرداد ماه است که پیاز زعفران تازه موجود است و می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

 

هزینه کاشت و برداشت زعفران در هر هکتار

یکی از دغدغه‌ها و مشغله‌های کشاورزان و کسانی که می‌خواهند زعفران بکارند، هزینه‌های پیش روی آن‌هاست. خیلی از افراد به دلیل نداشتن تجربه نمی‌دانند که چه میزان باید برای هر هکتار کاشت زعفران، هزینه کنند. باغبوم پاسخ تمام سوالات شما را که حاصل از تجربه چند ساله تعامل با کشاورزان است، به دقت پاسخ می‌دهد.

بعد از اطلاع از مقدار پیاز زعفران در هر هکتار ، هزینه کاشت و برداشت زعفران در هر هکتار چه قدر است؟

به عبارتی هزینه کاشت و برداشت هر هکتار ۸۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.
خرج کلی هزینه کاشت، برداشت، کارگر، کود و … به چه میزان می‌باشد؟
تمامی خرج‌های شما بستگی به چند چیز کلی دارند: نوع کاشت، زمین و فعالیت‌های شما در زمین. این مقدار را نمی‌توان به دقت تخمین زد و همه چیز آن به شما و شرایطی که مدنظر دارید، مربوط می‌شود.

 

قیمت زعفران امسال چند است؟

قیمت زعفران میانگین بین ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان است. البته قیمت‌ها ممکن است با توجه به کیفیت محصول کمی متفاوت‌تر هم باشد.

 

چه مقدار کود گاوی برای هر هکتار لازم است؟

در نهایت لازم است بدانید برای مقدار پیاز زعفران در هر هکتار حدود ۳۰ تن کود پوسیده گاوی لازم است.

14 دیدگاه در “مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه قدر است و چه قدر هزینه دارد؟

  1. مهدی محمودی گفت:

    هزنبه یک هکتار برای کاشت زعفرا ن چقدر است

  2. سجاد گفت:

    من زمین با هکتار بالا در چهارمحال دارم آب مناسب قصد کشت زعفران را دارم ولی سرمایه خرید زعفران ندارم. کسی میتونه پیاز زعفران را بده و مولش را بعد برداشت گل بگیره.یا زعفران بگیره .

    یا ارگان جایی کسی بتونه کمکی بکنه

    1. خانم شکیبایی گفت:

      سلام و عرض ادب
      شما میتوانید در همین سایت پیاز زعفران مرغوب برای زمین خود تهیه کنید به این منظور به قسمت فروشگاه یا بخش آگهی ها مراجعه کنید

  3. سجاد گفت:

    کسی تونست کمک کنه،. ۰۹۳۵۹۹۵۴۰۵۲

  4. آزاده نظری گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    تشکر از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشتید
    من کار کشت زعفران و میخوام شروع کنم امکانش هست بدونم از چه مقدار زمین باید شروع بشه و آیا شما فقط پیاز رو میفروشید یا در طول کار هم با فردی که کار رو شروع کرده هستید

    1. سعید عشقی گفت:

      سلام دوست عزیز. بله در این بخش هم خدمات مشاوره ای انجام میشه. این بخش در حال راه اندازی در سایت هست. تا زمان راه اندازی میتونید با این شماره در تماس باشید:۰۹۲۱۰۸۵۷۷۹۸

  5. sadeq گفت:

    سلام یک هکتار چقدر زعفران میدهد؟

    1. سعید عشقی گفت:

      سلام عرض ادب و احترام.
      با توجه به سن مزرعه متفاوت است اما در حدود بازه ۲ تا ۴۰ کیلو و به صورت میانگین و مرسوم ۸ تا ۱۰ کیلو سرگل زعفران می‌دهد.

    2. علی گفت:

      سلام .من در سال ۹۶ درهر ۴کیلو کاشته ام الان محصول خوبی می دهد. ولی با موش چگو نه مبارزه کنم.

      1. سعید عشقی گفت:

        سلام دوست عزیز- وقتتون بخیر
        برای مبارزه با موش میتوانید از دو روش زیر استفاده کنید:
        ۱. پوشاندن حفره های موجود در سطح مزرعه و از یکی از حفره های دود وارد زیر ساخت زمین کنید (دود آتش گوگرد و یا دود خروجی اگزوز موتور سیکلت) در نظر داشته باشید که وجود دی اکسید کربن باعث مرگ موش ها می‌شود.
        ۲. ریختن ماکارونی خام در سر حفره ها و تغذیه موش از آن باعث مرگ آن میشود.

  6. انیر گفت:

    سلام وقت بخیر خیلی ممنون بابت توضیحات و راهنمایی خسته نباشید میتونم بدونم در هزار متر زمین در صورت رسیدگی عالی و تامین مغذی گیاه چه مقدار محصول میشه برداشت کرد برای خرید پیاز در هزار متر حدود یک تن به چه میزان باید هزینه کرد
    ممنون از راهنمایی

    1. سعید عشقی گفت:

      سلام وقتتون بخیر دوست عزیز.
      خواهش میکنم نطر لطفتونم.
      در هر هزار متر در شرایط آرمانی بین ۲ تا ۴ کیلوگرم میتوان برداشت گل زعفران داشت.
      برای خرید یک تن پیاز حدود ۱۰ میلیون تومن که شامل هزینه خرید پیاز+ حمل تا مزرعه+ کاشت شامل تراکتور و نیروی انسانی میشود. نیاز است. لطفا در نظر داشته باشید برای بازدهی مناسب تر هزینه حدود ۲ میلیون تومان برای کود و مواد مغذی نیاز دارید.

  7. رضا سخا گفت:

    دوست عزیز سلام
    با توجه به فرمایش شما مبلغ هزینه بجز زمین حدود ۸۰ میلیون اعلام کردید حال در بهترین شرایط با توجه به قیمت امروز ۸ ضربدر ۱۰ میلیون یعنی ۸۰ میلیون می شود حال بفرمائید سود کجاست ؟ من متوجه نشدم لطفا
    رضا سخا ۰۹۱۲۲۳۳۰۰۹۲

    1. سعید عشقی گفت:

      سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
      فرمایش شما متین و درست.
      برای افزایش سود در شرایط کلی میتوانیم چندین روش را به شما پیشنهاد دهیم.
      اگر به روش سنتی خشک کردن را در دستور کار قرار دهید بهترین پیشنهاد به شما بازاریابی اصولی می‌باشد. میتوانید محصول خود را فرآوری کنید و به صورت بسته بندی در بازار به دست مصرف کننده برسانید. همچنین میتواندی محصول خود را وارد بورس کرده و در آنجا سود مناسبی را کسب نمایید.
      اگر هم به روش نوین و با استفاده از دستگاه خشک کن محصول خود را آماده مینمایید به صورت پیش فرض حدود ۳۰ تا ۵۰ درصد ارزش محصول شما بیشتر می شود و علاوه بر راه های گفته شده در بالا میتوانید محصول خود را صادر نمایید.
      برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران باغبوم از طریق روش های موجود در بخش پایین صفحه ارتباط برقرار کنید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *