آموزشی, پیاز زعفران

مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه قدر است و چه قدر هزینه دارد؟

مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه قدر است و چه قدر هزینه دارد؟

برای کاشت زعفران و برداشت آن نیاز به پیاز زعفران داریم. امروز راجع به مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه قدر است؟ و برای یه برداشت خوب و هزینه کاشت و برداشت آن صحبت می‌کنیم. همراه باغبوم باشید…

پیاز زعفران

پیاز زعفران محصول اولیه برای کاشت زعفران در زمین است و در فصل‌های گرم تابستان برداشته می‌شود که قیمت آن در این فصل‌ها، افزایش می‌یابد. پیاز زعفران بر اساس معیار‌های مخصوص خود، قیمت‌گذاری می‌شود. در حال حاضر روز به روز کسانی که به خاطر سرمایه‌گذاری می‌خواهند پیاز زعفران خریداری کنند و بکارند، افزایش پیدا می‌کند و همین طور قیمت این محصول بالاتر می‌رود. با کمک باغبوم در سرتاسر ایران می‌توانید با تماس تلفنی یا ثبت سفارش از طریق سایت به راحتی محصول خود را در محل درخواستی خود دریافت کنید.

 

مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه قدر است؟

در هر متر مربع می‌توانید یک کیلو پیاز زعفران بکارید. هر کیلو پیاز زعفران بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ عدد است و این حداکثر میزان مجاز برای مقدار پیاز زعفران در هر متر مربع است. به همین میزان در ۱۰۰۰ متر مربع، ۱ تن و در هر هکتار ۱۰ تن پیاز کشت می‌شود. البته این میزان بستگی به روش کشت دارد. روش‌های کشت به دو روش نوین و سنتی تقسیم می‌شود. در روش‌های نوین در هر هکتار ۸ الی ۱۰ تن و در کشت سنتی در هر هکتار ۳ الی ۶ تن کشت می‌شود.

 

خرید پیاز زعفران

قبل از خرید پیاز زعفران این مقاله را بخوانید.

 

بهترین زمان برای کاشت زعفران

معمولا از اردیبهشت ماه تا اواخر پاییز پیاز زعفران را می‌کارند اما بهترین زمان برای آن اواخر مرداد ماه است که پیاز زعفران تازه موجود است و می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

 

هزینه کاشت و برداشت زعفران در هر هکتار

یکی از دغدغه‌ها و مشغله‌های کشاورزان و کسانی که می‌خواهند زعفران بکارند، هزینه‌هایی است که باید انجام دهند. خیلی از افراد به دلیل نداشتن تجربه نمی‌دانند که چه میزان باید برای هر هکتار کاشت زعفران، هزینه کنند. باغبوم تمام سوال شما را با تجربه چند ساله که از تعامل با کشاورزان به دست آورده پاسخ می‌دهد.

بعد از اطلاع از مقدار پیاز زعفران در هر هکتار ، هزینه کاشت و برداشت زعفران در هر هکتار چه قدر است؟

به عبارتی هزینه کاشت و برداشت هر هکتار ۸۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان است.
خرج کلی هزینه کاشت، برداشت، کارگر، کود و … به چه میزان می‌باشد؟
تمامی خرج‌های شما بستگی به چند چیز کلی دارند: نوع کاشت، زمین و فعالیت‌های شما در زمین. این مقدار را نمی‌توان به دست آورد و تمام آن به شما مربوط است.

 

قیمت زعفران امسال چند است؟

قیمت زعفران میانگین بین ۱۰ تا ۱۴ میلیون تومان است. البته قیمت‌ها شاید کمی متفاوت‌تر هم به خاطر کیفیت باشد.

 

چه مقدار کود گاوی برای هر هکتار لازم است؟

در نهایت لازم بهتر است بدانید برای مقدار پیاز زعفران در هر هکتار حدود ۳۰ تن کود پوسیده گاوی لازم است.

3 دیدگاه در “مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه قدر است و چه قدر هزینه دارد؟

 1. مهدی محمودی گفت:

  هزنبه یک هکتار برای کاشت زعفرا ن چقدر است

 2. سجاد گفت:

  من زمین با هکتار بالا در چهارمحال دارم آب مناسب قصد کشت زعفران را دارم ولی سرمایه خرید زعفران ندارم. کسی میتونه پیاز زعفران را بده و مولش را بعد برداشت گل بگیره.یا زعفران بگیره .

  یا ارگان جایی کسی بتونه کمکی بکنه

  1. خانم شکیبایی گفت:

   سلام و عرض ادب
   شما میتوانید در همین سایت پیاز زعفران مرغوب برای زمین خود تهیه کنید به این منظور به قسمت فروشگاه یا بخش آگهی ها مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *