اخبار

سطح زیر کشت زعفران در استان مرکزی بیش از ۴ برابر رشد داشته است

bagboom_markazy_-irain_baghboom.com
 

مدیر باغبانی جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: در سال جاری سطح افزایشی ابلاغی استان در زمینه کشت زعفران ۱۴ هکتار بوده که ۵۸ هکتار به سطح زیر کشت اضافه شده و از پیشرفت ۴۱۵ درصدی حکایت دارد.

اصغر زارعی در گفت و گو با رسانه ها اظهار داشت: در سال جاری در بحث بیمه باغات استان ۹ هزار هکتار برنامه در دستور کار بوده است که از ابتدای سال تاکنون ۶ هزار و ۳۱۲ هکتار از این هدف محقق شده است.

وی در ارتباط با توسعه باغات جدید در استان گفت: سطح ابلاغ شده به استان در خصوص احداث باغات جدید در سال ۹۸ یک هزار هکتار می‌باشد که تاکنون ۷۸۴ هکتار آن انجام شده یعنی از ۷۸ درصد پیشرفت برخوردار است و انتظار می‌رود با توجه به فصل درختکاری و کشت درخت تا یک هزار و ۵۰۰ هکتار افزایش پیدا کند.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی با اشاره به توسعه باغات در اراضی شیب دار استان بیان کرد: برابر سطح ابلاغی مصوب به استان طی سال جاری باید توسعه باغات در اراضی شیب دار در یکصد هکتار صورت می‌گرفت که تاکنون ۴۹۰ هکتار در شهرستان‌های تفرش، شازند، خمین، خنداب و اراک دارای میانگین بارش بیش از ۳۰۰ میلیمتر محقق شده است.

وی در ادامه پیرامون توسعه یا احداث گلخانه‌های استان گفت: در این راستا برنامه ابلاغی به استان طی امسال ۲۰ هکتار بوده که خوشبختانه تاکنون ۴۲ هکتار یعنی ۲۱۲ درصد محقق شده به طوری که در شهرستان‌های اراک، خمین و محلات بیشترین توسعه گلخانه‌ها را شاهد بودیم.

به گزارش خبر گزاری مهر ر وی با اشاره به اهمیت توسعه کشت زعفران در استان بیان کرد: در سال جاری سطح ابلاغی به استان در زمینه توسعه اراضی زیر کشت زعفران ۱۴ هکتار بوده که با توجه به اتمام فصلش ۵۸ هکتار به سطح زیر کشت استان اضافه شده است و از پیشرفت ۴۱۵ درصدی حکایت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *