خواص زعفران

تاثیر و خواص مصرف زعفران در مردان

تاثیر و خواص مصرف زعفران در مردان

زعفران، گیاهی جادویی که خواص مختلفی دارد و برای هر گروه سنی و جنسیتی، می‌تواند مناسب باشد. در این مقاله از باغبوم، فارغ از خواص بی نظیر زعفران روی پوست، مو و زیبایی و خواصی که روی اندام‌های داخلی بدن مثل قلب، کبد و کلیه و همچنین بیماری‌های صعب العلاجی چون سرطان دارد، می‌خواهیم بیشتر در ارتباط با تاثیر مصرف زعفران در مردان سخن بگوییم.

این مقاله شامل:

  • تاثیر کلی زعفران بر مردان
  • بررسی تاثیر زعفران بر عقیمی مردان
  • بررسی تاثیر زعفران بر میل جنسی آقایان

تاثیر کلی زعفران بر مردان:

در بیشتر تحقیقاتی که برای تاثیر مصرف زعفران در مردان انجام می‌شود، ۲ نتیجه قابل بحث و بررسی بیشتر به چشم می‌خورد. یکی زعفران و عقیمی مردان و دیگر تاثیر زعفران در میل جنسی مردان است که در ادامه هر کدام را جزئی‌تر بررسی خواهیم کرد. همچنین زعفران در درمان و پیشگیری از ابتلا به سرطان پروستات که سرطان بسیار رایجی در میان مردان است، تاثیر به‌سزایی دارد. از این رو پیشنهاد می‌کنیم مقاله خواص زعفران بر روی سرطان را حتما مطالعه نمایید.

زعفران و عقیمی مردان:

طی تحقیقات بیشماری که متخصصین باروری داشته‌اند، متوجه شدند در حدود نیمی از موارد، مشکل ناباروری یک خانواده از سوی مردان بوده‌است که امری است بسیار قابل بحث و هر ساله درمان‌های مختلفی برای این مشکل پدیدار می‌شود که بعضی واقعی و بعضی صرفا تبلیغاتی است. اما مطمئن باشید که زعفران یکی از موثرترین روش‌های درمان ناباروری در مردان است. در بسیاری از موارد، این مشکل ناباروری به علت ضعیف بودن اسپرم‌ها و در بسیاری دیگر اختلالات ژنتیکی است که موجب این امر می‌شود. زعفران با تقویت هورمون‎‌های مردانه، موجب بوجود آمدن اسپرم‌های قوی‌تر و در نتیجه بالا رفتن احتمال باروری می‌شود. از سویی ضررها و عوارض جانبی برخی از داروهای شیمیایی به حدی است که ممکن است با درمان یک اختلال در فرد، اختلال‌های دیگری پدیدار شوند.

تاثیر زعفران در میل جنسی مردان:

در سراسر دنیا، کم نیستند مردانی که از اختلال نعوظ رنج می‎‌برند که ممکن است در برخی به دلیل ژنتیک این امر رخ دهد و در برخی شرایط دیگر اما زعفران قطعا روشی مناسب برای درمان این اختلال می‌باشد چرا که در یک آزمایش روی گروهی از موش‌های نر، افزایش نیروی جنسی پس از مصرف عصاره آبی، کروسین، سافرانال و سیلدنافیل دیده شد. زعفران منبع غنی از مواد ذکر شده است که می‌تواند بسیاری از مشکلات جنسی مردان را برطرف سازد. آزمایش‌های زیادی از این قبیل روی موش‌های نر انجام شد و نتایج آن‌ها همگی مثبت بود. از این رو گزارش مصرف زعفران در آقایان نیز بررسی شد و بسیاری از متخصصین به این نتیجه رسیدند که زعفران واقعا در درمان این دست از اختلالات موثر است.

کلام آخر:

زعفران که یک گیاه دارویی است، درصورتی که به اندازه مصرف شود، عوارض جانبی نداشته و به بهبود عملکرد سایر اندام‌های بدن نیز کمک خواهد کرد. توجه داشته باشید که مصرف زعفران برای افراد عادی در مقیاس مشخص( ۳ تا ۵ گرم برای یک فرد ۵۰-۷۰ کیلوگرمی) می‌تواند مفید باشد اما در صورتی که شرایط خاصی دارید و یا به زعفران حساسیت دارید، حتما درباره مصرف آن با پزشک متخصص مشورت کنید.

باغبوم، خواص زعفران را در حوزه‌های مختلف مثل:

  1. زعفران و بانوان
  2. زعفران و پوست و مو
  3. زعفران و شیر مادر
  4. زعفران و افسردگی
  5. زعفران و سرطان
  6. و…

نیز جمع‌آوری کرده است. از این رو از شما دعوت می‌شود این مقالات را نیز در این لینک مطالعه کنید. همچنین می‌توانید ۲۲ خاصیت شگفت انگیز زعفران در سلامتی را در این لینک مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *