باغبوم
باغبوم

ضمن ثبت آگهی در باغبوم) شامل www.BaghBoom.com، خدمات و ابزارهای مرتبط با آن )، موافقت خود را با شرایط و تعهد به انجام مفاد توافق‌نامه‌ای که توسط شرکت بوم توسعه ایده پردازان دایا (سهامی خاص) به شماره ثبت 3204 تعیین‌شده، به شرح زیر اعلام کرده‌اید.

شرایط ثبت آگهی

در نظر داشته باشید، به‌منظور تسهیل و تسریع فرآیند انتشار آگهی‌ها، باغبوم ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان آگهی شما را به‌طور جزئی تغییر دهد. همچنین باغبوم مجاز است هرگونه پیام، آگهی و یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجادشده توسط شما باشد را هر زمان و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.

چنانچه از ناحیه مراجع ذیصلاح قانونی دستور حذف آگهی صادرشده باشد، باغبوم فوراً اقدام به حذف آگهی می‌نماید. همچنین درصورتی‌که گزارش تخلف کاربران نسبت به آگهی بیشتر از 5 مورد باشد، باغبوم به صلاحدید خود ممکن است اقدام به حذف آگهی نماید. در دو فرض اخیر باغبوم هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال بازپرداخت هزینه‌های پرداختی بابت آگهی حذف‌شده به کاربر ندارد.

آگهی‌دهندگان با ثبت آگهی خود در باغبوم تأیید می‌کنند که دارای سن بالای ۱۸ سال هستند و همچنین آگهی ایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود:

 1. مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه
 2. ناقض حریم شخصی افراد
 3. استفاده از عبارت‌ها یا کلماتی مانند: خریدار، فروش، ویژه، رند، مفت، ارزان، نو، زیر قیمت، استثنائی، حراج و موارد مشابه
 4. درج قیمت در عنوان آگهی
 5. هرگونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف
 6. استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص
 7. استفاده از حروف و زبان انگلیسی برای آگهی‌های فارسی
 8. هر نوع آگهی و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی
 9. فروش برنامه‌های نرم‌افزاری یا کتاب‌های فاقد مجوز قانونی برای انتشار و سایر موارد ناقض «قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان»
 10. شبکه‌های هرمی و فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مشابه
 11. هر نوع مسابقه، قرعه‌کشی و بخت‌آزمایی (با جایزه یا بدون جایزه)
 12. کالا و خدمات مرتبط با مواد مخدر، سیگار یا ترک اعتیاد
 13. درخواست کمک‌های نقدی یا پیش‌پرداخت برای معامله‌های از راه دور،
 14. درج شماره حساب در متن آگهی
 15. خدمات و کالاهایی که شائبه کلاه‌برداری در آن مشاهده شود
 16. معرفی سایت، کالا یا خدماتی که به هر شکلی قصد رقابت با باغبوم را دارند
 17. درج آگهی‌های دوره‌های آموزشی بدون قرار دادن اطلاعاتی در مورد مدرس
 18. درج مکرر آگهی‌های یکسان حتی با عناوین متفاوت در یک روز
 19. ارسال مجدد یک آگهی که از زمان حذف آن توسط کاربر، بیش از ۲۴ ساعت سپری نشده باشد
 20. قرار ملاقات غیرتجاری به‌صورت آنلاین
 21. وجود جملات نادرست ازنظر املائی یا نگارشی و …
 22. هرگونه اشاره به شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و یا اینستاگرام در بخش توضیحات
 23. آگهی‌های غیر مرتبط نسبت به دسته‌بندی انتخاب‌شده

هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و آگهی‌دهنده مسئول آن تلقی شده و باغبوم در این مورد هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

شرایط تصاویر آگهی‌ها

 • پیشنهاد می‌کنیم همواره از تصاویر واقعی، باکیفیت و مرتبط با کالا یا خدمتی که ارائه می‌نمایید، استفاده کنید؛ اندازهٔ تصویر می‌بایست حداقل ۶۰۰*۶۰۰ پیکسل و حجم آن حداکثر 5 مگابایت باشد. چنانچه یک یا چند بند از موارد زیر برای تصویر آگهی شما صدق کند، تصویر منتشر نمی‌شود:
 • تصویر لوگو
 • تصویر بیش‌ازحد کوچک یا بی‌کیفیت
 • تصویر غیرواقعی
 • تصویر دارای کادری سیاه (یا سایر رنگ‌ها)
 • مغایرت محتوای تصویر با شرایط عرف جامعه و یا قوانین جمهوری اسلامی
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در آگهی
 • تصویری که متعلق به آگهی دیگری در باغبوم باشد
 • تصویری که به آگهی مرتبط نباشد
 • بیش از ۲۰٪ از محتوایِ تصویر آگهی شامل متن باشد
 • تصویر نیاز به چرخش داشته باشد
 • در تصویر آگهی عبارت‌های تبلیغاتی یا واژه‌هایی مانند:‌ حراج و … نوشته‌شده باشد
 • تصاویری که دارای شماره تماس، ایمیل یا آدرس سایت باشند

شرایط مشاهده و استفاده از آگهی‌ها

هرگونه استفاده از باغبوم به معنی پذیرفتن شرایط مندرج در این سایت است. باغبوم هیچ توافقی با کاربران خارج از این شرایط ندارد. شرایط زیر مربوط به کسانی است که به هر شکلی از آگهی‌های منتشرشدهٔ باغبوم استفاده می‌کنند.

تلاش باغبوم، نشر آگهی‌ها با اطلاعات صحیح و درست است اما نمی‌تواند صحت آگهی‌ها را تضمین نماید و هیچ‌گونه تعهد یا مسئولیتی در قبال آگهی‌ها بر عهده ندارد.

مسئولیت استفاده از آگهی‌های این سایت بر عهدهٔ شماست و باغبوم هیچ تعهدی در قبال خسارات مستقیم، اتفاقی، تبعی، غیرمستقیم و کیفری، ناشی از دسترسی و استفادهٔ شما از این سایت ندارد.

باغبوم هیچ قرارداد، تعهدنامه یا سندی را با آگهی‌دهندگان حقیقی یا حقوقی منعقد نمی‌کند. کاربرانِ باغبوم در هرلحظه قادر به ویرایش آگهی خود هستند، بنابراین باغبوم، هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال هر نوع آگهی درج‌شده نمی‌پذیرد و صرفاً آگهی‌های درج‌شده توسط کاربران را نمایش می‌دهد.

مسئولیت استفاده از هرگونه متن، پیام، توضیح، اطلاعات، عکس، مشخصات تماس و موارد مشابه که به باغبوم ارسال می‌شود یا در آن قرار می‌گیرد، شامل بازتولید، افشاء، مخابره، نشر و پخش آن بر عهدهٔ فرستنده اطلاعات است.

باغبوم مختار است هرگونه پیام، آگهی یا عکسی که به این سایت ارسال می‌کنید یا هر حساب کاربری و اطلاعات دیگری که مربوط به شما یا ایجادشده توسط شما باشد را هر زمانی و به هر شکلی که ضروری بداند حذف نماید.

مسئولیت هر لینک، مطلب و ادعایی مربوط به باغبوم که به‌واسطهٔ اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سایت، بلاگ یا شبکه‌های اجتماعی و باقی رسانه‌ها منتشر می‌شود، با خود این افراد است و باغبوم مسئولیتی در قبال آن‌ها ندارد.

آگهی‌های باغبوم با هزینهٔ گردانندگان سایت جمع‌آوری، نظارت، مرتب‌سازی و توزیع‌شده است و حق حذف آگهی‌ها در هر زمان به ارسال‌کننده آگهی داده‌شده است.

استفاده‌کننده از باغبوم حق کپی‌برداری از اطلاعات آگهی‌دهنده، نوشتار و تصاویر آگهی‌های ارسال‌شده به باغبوم را چه به شکل دستی و یا خودکار نخواهد داشت و انجام این موارد پیگرد قانونی دارد.

قوانین جمهوری اسلامی ایران بر تعبیر، تفسیر، اجرا و تأثیر این توافق‌نامه حاکم خواهند بود.

امن خرید کنید

از کسانی خرید کنید که امکان ملاقات حضوری با آن‌ها پیش از انجام معامله وجود داشته باشد و هرگز پیش از دریافت کالا هزینه‌ای پرداخت نکنید.

اگر فروشنده اطلاعات شخصی یا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه کرد،‌ دلیل کافی برای اعتماد شما به ایشان نیست؛ ممکن است اطلاعات شخص دیگری مورد سوءاستفاده قرارگرفته باشد.

در صورت امکان، پس از خرید کالا رسید کتبی معتبر از فروشنده دریافت کنید.

بیشتر احتیاط کنید وقتی…

قیمت و شرایط ارائه‌شده بیش‌ازحد عالی به نظر می‌رسد.

فروشنده یا خریداری که بی‌دلیل و به طرزی مشکوک اطلاعات حساب بانکی شما را می‌پرسد.

می‌خواهید مبلغ قابل‌توجهی به کسی که نمی‌شناسید، بپردازید. سعی کنید در محلی امن مانند پایگاه‌های پلیس یا شعب بانک‌ها قرار بگذارید.

به خاطر داشته باشید:

در خرید پستی، شما پیش از اطمینان از صحت کالا هزینه را پرداخت کرده‌اید که این مورد خالی از ریسک نیست و ما انجام آن را به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌کنیم.

بهتر است نقدی معامله کنید. چک و سفته ممکن است نقد نشوند.

در مورد برخی کالاها بهتر است درخواست فاکتور خرید و احیاناً بسته‌بندی اولیه را از فروشنده داشته باشید.

بهتر است قبل از تحویل کالای خود درازای چک‌های رمزدار بانکی، با مراجعه به بانک مربوط از اصالت آن اطمینان حاصل کنید.

در صورت ایجاد مزاحمت برای شما، می‌توانید با مراجعه به سایت پلیس فتا،‌ از اطلاعات تماس پلیس فتای محل سکونت خود آگاه شده و موضوع را از آن طریق پیگیری کنید.

امکانات ویژه برای آگهی‌ها

درج آگهی در تمامی دسته‌بندی‌های باغبوم به‌جز دسته‌بندی «خدمات ویژه» رایگان است، البته شما می‌توانید با انتخاب هر یک از مواردی که در ادامه ذکرشده‌اند، سریع‌تر و بهتر مخاطبان آگهی‌های خود را پیدا کنید.

آگهی‌های ویژه

در حال حاضر با پرداخت مبلغ 5.000 تومان قادر خواهید بود تا آگهی خود را به مدت ۳ روز در بخش «ویژه» قرار دهید. همچنین در مدت این ۳ روز آگهی شما با افزوده شدن آیکون فوری در کنار آن، ظاهری متمایز از دیگر آگهی‌ها پیدا خواهد کرد.

نردبان

شما با استفاده از «نردبان» می‌توانید آگهی خود را که مدت‌زمانی از انتشار آن گذشته، مجدداً به ابتدای فهرست آگهی‌ها در دسته‌بندی و شهر خاص خود بازگردانید. این آگهی تا زمان دریافت آگهی‌های تازه‌تر در ابتدای فهرست باقی می‌ماند. هزینهٔ هر بار استفاده از نردبان 3.000 تومان است.

لینک وب‌سایت

شما می‌توانید لینک وب‌سایت کسب‌وکار خود را در قسمت «ویرایش» وارد کنید تا به‌صورت کلیک شدنی در کنار اطلاعات آگهی منتشر گردد؛ هزینهٔ استفاده از این قابلیت 20.000 تومان است.

تمدید

با استفاده از این ویژگی آگهی شما پیش از اینکه منقضی شود، تمدید می‌گردد و برای یک ماه دیگر روی باغبوم باقی خواهد ماند؛ هزینهٔ استفاده از قابلیت «تمدید» ۱۰۰۰ تومان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به صفحهٔ «تعرفه‌ها» مراجعه کنید.

پرسش‌های متداول

تنها کافی است روی «ثبت آگهی رایگان» بالای صفحه سمت چپ کلیک کنید؛ پس از انتخاب دستبندی موردنظر، اطلاعات آگهی را کامل کنید. با کلیک روی دکمه مرحله بعد در انتهای صفحه، شما صفحه بعدی می‌روید و در این مرحله اطلاعات خود را برسی کنید و در صورت صحیح بودن بر روی تأیید و انتشار کلیک کنید. در اینجا آگهی شما ثبت‌شده است و در صورت نیاز می‌توانید در همان صفحه آگهی خود را به آگهی ویژه تبدیل کنید.
پس از تأیید آگهی توسط باغبوم، آگهی شما در صفحه آگهی‌های باغبوم به نمایش گذاشته می‌شود.

توجه داشته باشید که ثبت آگهی نیازمند داشتن حساب کاربری در سایت باغبوم است.

باغبوم همانند نیازمندی‌های روزنامه‌ای، از هویت آگهی‌دهندگان ناآگاه است. پیشنهاد ما به شما این است که اکیداً پیش از دریافت کالا مبلغ را به‌حساب شخص واریز نکنید و حتماً تنها از شهر خود و ساکنان آن به‌صورت حضوری خرید کنید.