مقدار پیاز زعفران در هر هکتارچه قدر است و چه قدر هزینه دارد؟

مقدار پیاز زعفران در هر هکتارچه قدر است و چه قدر هزینه دارد؟

برای کاشت زعفران و برداشت آن نیاز به پیاز زعفران داریم. امروز راجع به پیاز زعفران و مقدار پیاز زعفران در هر هکتار برای یه برداشت خوب و هزینه کاشت و برداشت آن صحبت می کنیم.

پیاز زعفران

پیاز زعفران محصول اولیه برای کاشت زعفران در زمین است و در فصل های گرم تابستان برداشته می شود که قیمت آن در این فصل ها، افزایش می‌یابد. پیاز زعفران بر اساس معیار های مخصوص خود، قیمت گذاری می‌شود. در حال حاضر روز به روز کسانی که به خاطر سرمایه گذاری می‌خواهند پیاز زعفران خریداری کنند و بکارند، افزایش پیدا می‌کند و همین طور قیمت این محصول بالاتر می‌رود. با کمک باغبوم در سرتاسر ایران می‌توانید با تماس تلفنی یا ثبت سفارش از طریق سایت به راحتی محصول خود را در محل درخواستی خود دریافت کنید.
مقدار پیاز زعفران در هر هکتار چه میزان باید باشد؟
در هر متر مربع می‌توانید یک کیلو پیاز زعفران بکارید. هر کیلو پیاز زعفران بین 100 تا 150 عدد است و این حداکثر میزان مجاز برای مقدار پیاز زعفران در هر متر مربع است. به همین میزان در 1000 متر مربع، 1 تن و در هر هکتار 10 تن پیاز کشت می‌شود. البته این میزان بستگی به روش کشت دارد. روش های کشت به دو روش نوین و سنتی تقسیم می‌شود. در روش های نوین در هر هکتار 8 الی 10 تن و در کشت سنتی در هر هکتار 3 الی 6 تن کشت می‌شود.
بهترین زمان برای کاشت زعفران، کی است؟
معمولا از اردیبهشت ماه تا اواخر پاییز پیاز زعفران را می‌کارند اما بهترین زمان برای آن اواخر مرداد ماه است که پیاز زعفران تازه موجود است و می‌توانید از آن ها استفاده کنید.
هزینه کاشت و برداشت زعفران در هر هکتار چه قدر است؟
یکی از دغدغه ها و مشغله های کشاورزان و کسانی که می‌خواهند زعفران بکارند، هزینه هایی است که باید انجام دهند. خیلی از افراد به دلیل نداشتن تجربه نمی‌دانند که چه میزان باید برای هر هکتار کاشت زعفران، هزینه کنند. باغبوم تمام سوال شما را با تجربه چند ساله که از تعامل با کشاورزان به دست آورده پاسخ می‌دهد.

هزینه کاشت و برداشت زعفران در هر هکتار چه قدر است؟

به عبارتی هزینه کاشت و برداشت هر هکتار 80.000.000 تومان است.
خرج کلی هزینه کاشت، برداشت، کارگر، کود و … به چه میزان می‌باشد؟
تمامی خرج های شما بستگی به چند چیز کلی دارند: نوع کاشت، زمین و فعالیت های شما در زمین. این مقدار را نمی توان به دست آورد و تمام آن به شما مربوط است.

قیمت زعفران امسال چند است؟

قیمت زعفران میانگین بین 10 تا 14 میلیون تومان است. البته قیمت ها شاید کمی متفاوت تر هم به خاطر کیفیت باشد.
چه مقدار کود گاوی برای هر هکتار لازم است؟
برای هر هکتار حدود 30 تن کود پوسیده گاوی لازم است.